(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 18/1
  • № 18
  • № 17
  • № 16/1
  • № 16
  • № 15
  • № 14/1
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
12/16
Оплата праці
Оплата праці
Жовтень , 2015/№ 19

Двірник і помічник вихователя дитсадка у відпустці: чи отримують доплату працівники, що їх замінюють

У дошкільному навчальному закладі двірник і помічник вихователя перебувають у щорічній відпустці. Чи можна на час такої відсутності залучати до виконання їх обов’язків інших працівників з відповідною доплатою?

Питання введення посад до штатних розписів дошкільних навчальних закладів регулюються Типовими штатними нормативами дошкільних навчальних закладів, затвердженими наказом МОН від 04.11.2010 р. № 1055 (уведені в дію з 01.01.2011 р.).

Приміткою 6 до розд. I цих Типових нормативів установлено, що в кошторисах дошкільних навчальних закладів передбачаються видатки на оплату заміни працівників на період відпусток.

Увага! Зазначеною приміткою не встановлено переліку посад працівників, для заміни яких на час відпусток повинні передбачатися кошти на оплату праці. Тому при формуванні фонду оплати праці конкретного дошкільного навчального закладу мають передбачатися видатки на оплату праці всіх працівників, у тому числі двірників та помічників вихователів, які замінюватимуть тих, хто перебуватиме у відпустці*.

* Виплата доплати за виконання обов’язків тимчасово відсутніх працівників (не стосується, зокрема, помічників вихователів) обмежена п. 12 Заходів щодо економного та раціонального використання державних коштів, наведених у додатку до постанови КМУ від 01.03.2014 р. № 65. Але для закладів, що утримуються за рахунок коштів місцевих бюджетів, ці Заходи мають рекомендаційний характер. У такому разі поцікавтеся в органу місцевого самоврядування щодо можливості виплати такої доплати працівнику, який виконуватиме обов’язки тимчасово відсутнього двірника. — Прим. ред.

Наостанок про норму ч. 4 ст. 77 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 р. № 2456-VI: місцеві ради при затвердженні відповідних бюджетів мають враховувати у першочерговому порядку потребу в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ відповідно до встановлених законодавством України умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати.

відпустка, заміна, доплата додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті