Новини та події

В обраному У обране
Друк
Оплата праці Серпень, 2016/№ 15

Скорочено перелік професій і посад, що дають право на пільгову пенсію

Постановою КМУ від 24.06.2016 р. № 461 затверджено нові списки професій і посад, що дають право на пенсію за віком на пільгових умовах. Ідеться про Список № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими та особливо важкими умовами праці, зайнятість у яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, і Список № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників на роботах із шкідливими та важкими умовами праці, зайнятість у яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах. Ці Списки прийнято замість попередніх Списків, затверджених постановою КМУ від 16.01.2003 р. № 36.

По суті, зазначимо головне: нові Списки істотним чином скорочено. Так, наприклад, зі Списку № 1 виключені керівники шахт, а також усі керівні працівники та фахівці управлінь, контор, головні інженери. Прийняті правки торкнулися більшості розділів Списків.

Постанова № 461 набула чинності 03.08.2016 р. (опублікована у виданні «Урядовий кур’єр», 03.08.2016 р., № 144).

Посаду старости віднесено до 5-ї категорії посад органів місцевого самоврядування

Класифікація посад в органах місцевого самоврядування визначена у ст. 14 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07.06.2001 р. № 2493-III. Усього таких категорій сім. Проте наразі вже з’явилися нові посади (наприклад, староста), категорії яких не зазначені відповідно до цього Закону. Водночас в останньому абзаці ст. 14 Закону № 2493 визначено, що віднесення інших посад органів місцевого самоврядування, не зазначених у цій статті, до відповідної категорії посад в органах місцевого самоврядування проводиться Кабінетом Міністрів України за поданням керівників відповідних органів місцевого самоврядування.

Тепер «прогалину» у законодавстві усунули. Постановою КМУ «Про внесення змін до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2001 р. № 1441» від 22.07.2016 р. № 451 визначено, що:

— посади заступників керуючих справами виконавчих апаратів обласних рад віднесені до четвертої категорії посад в органах місцевого самоврядування;

— посади старост — до п’ятої категорії посад в органах місцевого самоврядування;

— посади керівників відділів сільських, селищних рад — до шостої категорії посад в органах місцевого самоврядування.

Постанова № 451 набула чинності 26.07.2016 р. (опублікована у виданні «Урядовий кур’єр», 26.07.2016 р., № 138).

ВВЕли нову посаду: що з індексацією зарплати

Мінсоцполітики в листі від 14.06.2016 р. № 263/10/136-16 нагадало, що в місяці підвищення тарифних ставок (окладів) значення індексу споживчих цін (ІСЦ) приймається за 1 або 100 %. Для новоприйнятих працівників обчислювати ІСЦ наростаючим підсумком починаємо з наступного місяця після підвищення тарифних ставок (окладів) за посадою, займаною працівником.

На думку Мінсоцполітики, у випадку, якщо працівника прийнято на новостворену посаду, обчислення ІСЦ для проведення індексації має здійснюватися з наступного після створення посади місяця. Виходить, що так званим «базовим» місяцем працівника для таких ситуацій буде місяць створення нової посади (її введення до штатного розпису).

Водночас фахівці відомства зазначили: для госпрозрахункових підприємств та організацій нюанси проведення індексації можуть бути визначені в колективному договорі або іншому документі, що регламентує оплату праці працівників.

Теги новини
Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити