(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
11/12
Оплата праці
Оплата праці
Грудень , 2016/№ 23

Соцвідпустка для догляду за дитиною до 3 років: чи враховувати її період для «безперервної» надбавки

http://tinyurl.com/y2mkh4tj
Медичний працівник бригади екстреної меддопомоги — жінка перебуває у соціальній відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею 3 років. Чи зараховується період цієї соцвідпустки до стажу безперервної роботи для визначення розміру надбавки за тривалість безперервної роботи?

Так, період соцвідпустки для догляду за дитиною до досягнення нею 3 років зараховується до стажу, що дає право на надбавку за тривалість безперервної роботи. Пояснимо детальніше.

Перелік посад медичних працівників, закладів та структурних підрозділів, робота в яких дає право на надбавку за тривалість безперервної роботи, порядок її встановлення та розміри визначені у п. 4.1 Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджених спільним наказом Мінпраці та МОЗ від 05.10.2005 р. № 308/519 (далі — Умови № 308/519).

Зазначена надбавка нараховується, зокрема, лікарям та фахівцям із базовою та неповною вищою медичною освітою виїзних бригад центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, визначеним медичним працівникам центрів первинної медико-санітарної допомоги, пунктів невідкладної медичної допомоги вдома, протичумних закладів та структурних підрозділів з боротьби з особливо небезпечними інфекціями інших закладів, протитуберкульозних закладів залежно від стажу безперервної роботи на цих посадах ( п.п. 4.1.1 Умов № 308/519).

Порядок обчислення стажу безперервної роботи, що дає право на відповідну надбавку, наведений у п.п. 4.1.3 Умов № 308/519. Так, до стажу роботи, що дає право на надбавку за тривалість безперервної роботи, зараховується, зокрема, час, коли працівник фактично не працював, але за ним зберігалося місце роботи (посада) та виплачувалась допомога за державним соціальним страхуванням, а також період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. При цьому має виконуватися умова: вказаним періодам безпосередньо передувала і за ними слідувала робота, яка дає право на надбавку за тривалість безперервної роботи ( п.п. 3 п.п. 4.1.3 Умов № 308/519).

Висновок: Якщо до відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами і соцвідпустки для догляду за дитиною до досягнення нею 3 років медпрацівник працював та після закінчення цих відпусток вийшов на роботу за посадою, що дає право на надбавку за тривалість безперервної роботи, стаж безперервної роботи для цілей визначення цієї надбавки обчислюється з урахуванням попереднього періоду роботи та всього періоду відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею 3 років.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
відпустка для догляду за дитиною до 3 років, стаж безперервної роботи, надбавка за тривалість безперервної роботи додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті