(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
7/13
Оплата праці
Оплата праці
Грудень , 2016/№ 24

Чи може викладач коледжу бути практичним психологом — сумісником

http://tinyurl.com/y5qqwvbe
У коледжі викладач математики має навантаження 525 годин на рік. Чи може такий викладач працювати як сумісник за посадою практичного психолога на 0,5 ставки?

Питання роботи за сумісництвом регулюється постановою КМУ «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» від 03.04.93 р. № 245 (далі — постанова № 245) і Положенням про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій, затвердженим спільним наказом Мінпраці, Мін’юсту та Мінфіну від 28.06.93 р. № 43 (далі — Положення № 43).

У п. 2 постанови № 245 вказано: тривалість роботи за сумісництвом не може перевищувати чотирьох годин на день і повного робочого дня у вихідний день. Загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не повинна перевищувати половини місячної норми робочого часу.

У п. 4 Положення № 43 визначено категорії працівників, які не мають права на роботу за сумісництвом. Зокрема, установлено, що не мають права працювати за сумісництвом керівники державних підприємств, установ і організацій, їхні заступники, керівники структурних підрозділів державних підприємств, установ і організацій (цехів, відділів, лабораторій тощо) та їхні заступники (за винятком наукової, викладацької, медичної і творчої діяльності). Посада викладача до цієї категорії працівників не віднесена.

Важливо! Працівник, який посідає посаду викладача, має право працювати за сумісництвом, тобто поза межами основного робочого часу, зокрема на посаді практичного психолога.

У додатку до Положення № 43 наведено Перелік робіт, які не є сумісництвом. До роботи, яка не вважається сумісництвом, зокрема, віднесено іншу роботу, яка виконується у випадках, коли за основною роботою працівник працює неповний робочий день і відповідно до цього отримує неповний посадовий оклад (ставку заробітної плати), якщо оплата його праці за основною та іншою роботами не перевищує повного посадового окладу (ставки заробітної плати) за основним місцем роботи.

Згідно з п. 64 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міносвіти від 15.04.93 р. № 102, ставка заробітної плати викладачам вищих навчальних закладів I — II рівнів акредитації виплачується за 720 годин викладацької роботи на рік.

Висновок: Додаткова робота викладача, який має неповне педагогічне навантаження (а саме 525 годин на рік), на посаді практичного психолога, за яку виплачується заробітна плата, що в сумі з місячною заробітною платою за посадою викладача становить ставку заробітної плати, не вважається сумісництвом. Інший обсяг роботи викладача за посадою практичного психолога до 0,5 штатної посади може вважатися сумісництвом. У такому разі робота за посадою практичного психолога має виконуватися поза межами робочого часу викладача.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
викладач коледжу, практичний психолог, сумісник, викладач математики, педагогічне навантаження додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті