(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 3
  • № 2/1
  • № 2
  • № 1
  • № 24/1
  • № 24
  • № 23
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
7/14
Оплата праці
Оплата праці
Лютий , 2016/№ 4

Держслужбовець після «декрету»: визначаємо тривалість додаткової відпустки за держстаж

У січні 2016 року держслужбовець стала до роботи після соцвідпустки для догляду за дитиною до досягнення нею 3 років. Її перебування на держслужбі станом на 15.04.2016 р. складе 12 років. Зараз вона звернулася із заявою про надання їй додаткової відпустки за 11-й рік держслужби тривалістю 7 календарних днів. Чи маємо ми задовольнити прохання такого держслужбовця, адже більшу частину 11-го року держслужби вона перебувала у «декреті»? Чи допустимо протягом одного календарного року надати дві додаткові відпустки за стаж держслужби — наприклад, за 11-й і 12-й роки такої служби? Як ураховувати період перебування у соцвідпустці для догляду за дитиною при наданні додаткової відпустки за стаж держслужби?

У запитанні йдеться про додаткову оплачувану відпустку за стаж роботи у держорганах понад 10 років, яка надається держслужбовцям відповідно до ч. 2 ст. 35 Закону України «Про державну службу» від 16.12.93 р. № 3723-XII (далі — Закон № 3723). Тривалість цієї відпустки конкретизована у постанові КМУ «Про порядок і умови надання державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування додаткових оплачуваних відпусток» від 27.04.94 р. № 250*.

* Ми наводили тривалість додаткової відпустки за стаж держслужби у спецвипуску «ОП», 2015, № 12/1, с. 11. — Прим. ред.

Так ось, право держслужбовця на вказану додаткову відпустку та її тривалість залежать від наявного у держслужбовця стажу роботи у держорганах. При цьому такий стаж визначають на підставі Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою КМУ від 03.05.94 р. № 283. У п. 3 цього Порядку зазначено: до стажу держслужби включається період перебування у соцвідпустці для догляду за дитиною до досягнення нею 3 років.

Разом із тим слід зважати й на статус додаткової відпустки за стаж держслужби. Річ у тім, що її відносять до щорічних відпусток як іншу додаткову відпустку, передбачену законодавством** ( ст. 4 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР). За загальним правилом період перебування у соцвідпустці для догляду за дитиною до досягнення нею 3 років не входить до стажу роботи, що дає право на щорічну відпустку.

** Такий висновок також представлений у спільному листі Мінпраці і Головуправління держслужби при КМУ від 27.01.99 р. та 26.01.99 р. № 13-294|10/364. — Прим. ред.

Зверніть увагу! Перебуваючи у соцвідпустці для догляду за дитиною до досягнення нею 3 років, держслужбовець «заробляє» собі стаж держслужби. Проте держслужбовець не зможе скористатися днями додаткової відпустки за ст. 35 Закону № 3723 за період згаданої соцвідпустки.

За умовами, викладеними у запитанні, у держслужбовця не виникає право на додаткову відпустку за 10-й рік перебування на держслужбі, якщо вона повністю перебувала цей рік (15.04.2014 р. — 14.04.2015 р.) у соцвідпустці для догляду за дитиною.

Зовсім інша справа із додатковою відпусткою за 11-й рік держслужби (15.04.2015 р. — 14.04.2016 р.). Незважаючи на те що розглянута додаткова відпустка є щорічною у розумінні трудового законодавства, її надання має свою специфіку.

Важливо! Виникнення у держслужбовців права на додаткову відпустку за стаж держслужби та її тривалість знаходяться у прямій залежності від наявності у держслужбовця відповідно стажу держслужби, а не від відпрацьованого часу у робочому році.

У ситуації, наведеній у запитанні, держслужбовець вийшла з «декрету» у січні 2016 року протягом 11-го року стажу держслужби (15.04.2015 р. — 14.04.2016 р.). Отже, вона має право на додаткову відпустку за 11-рік держслужби тривалістю 7 календарних днів.

Право на додаткову відпустку за 12-й рік держслужби тривалістю 9 календарних днів виникне у неї з 15.04.2016 р. Фактично вже з цієї дати у будь-який час вона може оформити собі вказану відпустку за 12-й рік держслужби. Як бачимо, у цьому випадку на один календарний рік може припасти додаткова відпустка одночасно за 11-й і 12-й роки держслужби. Це можливе, якщо передбачено графіком відпусток і сторони (держслужбовець та керівництво держоргану) досягли згоди про періоди додаткових відпусток.

держслужбовець, відпустка для догляду за дитиною до 3 років, додаткова відпустка додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті