(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 1
  • № 24/1
  • № 24
  • № 23
  • № 22/1
  • № 22
  • № 21
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
11/13
Оплата праці
Оплата праці
Січень , 2016/№ 2

Позашкільний заклад змінив підпорядкування: чи аргумент для скасування надбавки його керівнику

Контрактом керівника державного позашкільного навчального закладу передбачено встановлення йому 50-відсоткової надбавки за високі досягнення у праці. Нещодавно за рішенням місцевих органів влади навчальний заклад змінив підпорядкування (проте залишився державним). На цій підставі новий орган вищого рівня відмовляє керівнику у виплаті вказаної надбавки. Чи правомірні такі дії?

Як правило, умови оплати праці керівників навчальних закладів, у тому числі встановлення їм надбавок, визначені особливою формою трудового договору — контрактом.

У ст. 36 КЗпП наведені підстави для припинення трудового договору. Цією ж статтею передбачено, що зміна підпорядкованості підприємства, установи, організації не припиняє дії трудового договору. У разі зміни власника підприємства, а також у разі його реорганізації дія трудового договору працівника продовжується.

Отже, при зміні головного розпорядника коштів контракт керівника позашкільного навчального закладу не припиняє своєї дії. Тому

скасування надбавок, установлених чинним контрактом, повинно мати під собою відповідні обґрунтування (через невиконання певного напрямку роботи, неякісне виконання завдань тощо).

позашкільний заклад, підпорядкування, надбавка, керівник додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті