(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 10/1
  • № 10
  • № 9
  • № 8/1
  • № 8
  • № 7
  • № 6/1
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
11/16
Оплата праці
Оплата праці
Червень , 2016/№ 11

Держслужбовець з 10-річним стажем держслужби: визначаємо тривалість додаткової відпустки

Станом на 15.12.2015 р. стаж держслужби державного службовця становив 10 років. Він скористався додатковою відпусткою за вказаний стаж держслужби тривалістю 5 календарних днів у лютому 2016 року. Чи має він право на ще 1 календарний день цієї відпустки за 10-річний стаж держслужби після 01.05.2016 р.?

Так, має. Далі наведемо пояснення.

З 01.05.2016 р. при визначенні тривалості щорічної додаткової відпустки за стаж держслужби слід керуватися ч. 1 ст. 58 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 р. № 889-VIII (далі — Закон № 889) і Порядком надання державним службовцям додаткових оплачуваних відпусток, затвердженим постановою КМУ від 06.04.2016 р. № 270.

Нові правила надання щорічної додаткової відпустки за стаж держслужби передбачають новий підхід до визначення її тривалості у порівнянні із попередньою нормативною базою у цьому питанні — ч. 2 ст. 35 Закону України «Про державну службу» від 16.12.93 р. № 3723-XII (далі — Закон № 3723) і постановою КМУ «Про порядок і умови надання державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування додаткових оплачуваних відпусток» від 27.04.94 р. № 250. Саме тому Законом № 889 передбачені перехідні моменти з приводу надання щорічної додаткової відпустки за стаж держслужби*.

* Також див. статтю фахівця Мінсоцполітики «Тривалість додаткової відпустки за стаж держслужби: вивчаємо перехідні моменти» // «ОП», 2016, № 9, с. 23. — Прим. ред.

Так ось, п. 9 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 889 застережено зберігання права на додаткову відпустку тривалістю відповідно до Закону № 3723 у випадку, коли тривалість цієї відпустки за попередніми правилами є більшою, ніж тривалість цієї відпустки за новими правилами. У випадку, що розглядається, ситуація геть протилежна.

Річ у тім, що тривалість додаткової відпустки за 10-річний стаж держслужби становить: за Законом № 37235 календарних днів, а за Законом № 8896 календарних днів. Це означає, що з 01.05.2016 р. за стаж держслужби понад 10 років держслужбовцю має надаватися додаткова відпустка тривалістю 6 календарних днів.

Висновок: У наведеній ситуації держслужбовець за 10-річний стаж держслужби уже скористався 5 календарними днями додаткової відпустки. Тому з 01.05.2016 р. він може скористатися ще 1 календарним днем додаткової відпустки за стаж держслужби понад 10 років.

стаж держслужби, додаткова відпустка додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті