(044) 581-10-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 6
  • № 5
  • № 4/1
  • № 4
  • № 3
  • № 2/1
  • № 2
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
1/12
Оплата праці
Оплата праці
Березень , 2016/№ 6/1

Про внесення зміни до Закону України «Про вищу освіту» щодо формування штатного розпису вищих навчальних закладів

Закон України від 18.02.2016 р. № 1017-VIII

Верховна Рада України постановляє:

I. Пункт 5 частини другої статті 32 Закону України «Про вищу освіту» (Відомості Верховної Ради України, 2014 р., № 37 — 38, ст. 2004) викласти в такій редакції:

«5) формувати та затверджувати власний штатний розпис відповідно до законодавства. При зменшенні чисельності осіб, які навчаються за кожною освітньою програмою, у межах 20 відсотків чисельності, визначеної на початок навчання за цією програмою, штатна чисельність науково-педагогічних працівників не скорочується».

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування*.

* Закон опублікований у газеті «Голос України» № 45 від 12.03.2016 р. — Прим. ред.

2. Кабінету Міністрів України протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим Законом:

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити перегляд та приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

Президент України П. Порошенко

КОМЕНТАР РЕДАКЦІЇ

Кількість штатних одиниць викладачів вишів: визначаємо з урахуванням нового «послаблюючого» припису

Одразу відзначимо: Закон, що коментується (набрав чинності 13.03.2016 р.), спрямований на урегулювання кількості штатних одиниць викладацького складу у вишах. Для цього наведеним Законом викладено у новій редакції п. 5 ч. 2 ст. 32 Закону України «Про вищу освіту» від 01.07.2014 р. № 1556-VII (далі — Закон № 1556).

Справа у тому, що визначення кількості штатних одиниць науково-педагогічних працівників у вишах здійснюється на підставі постанови КМУ «Про затвердження нормативів чисельності студентів (курсантів), аспірантів (ад’юнктів), докторантів, здобувачів наукового ступеня кандидата наук, слухачів, інтернів, клінічних ординаторів на одну штатну посаду науково-педагогічного працівника у вищих навчальних закладах III і IV рівня акредитації та вищих навчальних закладах післядипломної освіти державної форми власності» від 17.08.2002 р. № 1134.

Так ось, відповідно до норм цієї постанови кількість штатних посад науково-педагогічних працівників залежить від чисельності осіб, що навчаються у виші. Виходить, що у разі зменшення чисельності студентів (курсантів, аспірантів тощо) мають бути переглянуті штатні розписи вишів з метою скорочення посад науково-педагогічних працівників. У свою чергу, це призводить до звільнення спеціалістів викладацького складу.

Для виправлення цієї ситуації Законом, що коментується, запропонований новий підхід: штатна чисельність науково-педагогічних працівників не скорочується, якщо чисельність осіб, які навчаються за кожною освітньою програмою, визначена на початок навчання за цією програмою, у подальшому зменшиться у межах 20 %.

Інший припис, наведений в оновленій нормі ст. 32 Закону № 1556, залишився незмінним: виші мають право формувати і затверджувати власний штатний розпис. Так, основним орієнтиром для вишів III — IV рівнів акредитації при формуванні штатного розпису (крім викладацького складу) є потреба у штатних одиницях певних посад і наявний фонд оплати праці. Нагадаємо, що з 01.09.2015 р. скасовано наказ МОН від 11.01.2014 р. № 26, яким були затверджені Типові штатні нормативи вищих навчальних закладів III — IV рівнів акредитації (див. «ОП», 2015, № 22, с. 3).

Людмила БЄЛЄВЦОВА, експерт з питань оплати праці (e-mail: l.belevtsova@id.factor.ua)

штатний розпис, вищий навчальний заклад додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті
 Вхід в систему ×  Сесію завершено × Ви здійснили вхід на сайт з іншого браузера або комп'ютера. Щоб читати журнали, будь ласка, авторизуйтесь ще раз
Показати пароль  Забули пароль?
 Відновлення паролю × Введіть Ваш e-mail, і ми надішлемо Вам інформацію для відновлення пароля на поштову скриньку
 Реєстрація ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Пошта стане вашим логіном в системі. З її допомогою ви зможете увійти та відновити забутий пароль.

На пошту приходять системні повідомлення та інша корисна інформація.

Показати пароль 

Вкажіть пароль за допомогою якого ви зможете увійти в систему.

Натисніть кнопку "Показати пароль" , щоб побачити введені символи

Цей номер телефону прив'язаний до 3 email адрес: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

 ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Цей номер телефону прив'язаний до 3 email адрес: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

Дякуємо за вашу заявку! Наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом.
Телефони × (044) 581-10-10 (066) 87-010-10 (097) 78-010-10 Передзвоніть менi
Ви не авторизовані на сайті × Ця функція доступна тільки авторизованим користувачам. Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.