(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
13/16
Оплата праці
Оплата праці
Листопад , 2016/№ 22

Вища кваліфікаційна категорія з основного предмета: чи поширюється вона на предмети інваріантної складової

Учитель географії має кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії». Він також викладає предмети «Природознавство» і «Основи здоров’я», які віднесені до інваріантної складової змісту загальної середньої освіти. З цих предметів учитель пройшов курси підвищення кваліфікації. Чи поширюється присвоєна учителю географії вища кваліфікаційна категорія на педнавантаження з предметів «Природознавство» і «Основи здоров’я»?

Учителі, які мають педагогічне навантаження з кількох предметів, атестуються з того предмета, який викладають за спеціальністю. У цьому випадку присвоєна кваліфікаційна категорія поширюється на все педагогічне навантаження. Необхідною умовою при цьому є підвищення кваліфікації з предметів інваріантної складової змісту загальної середньої освіти ( п. 3.25 Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом МОН від 06.10.2010 р. № 930, далі — Типове положення № 930).

У листі від 26.01.2011 р. № 1/9-44 МОН наголошує: органи управління освітою спільно з інститутами післядипломної педагогічної освіти повинні планувати курси підвищення кваліфікації вчителів, які викладають два навчальних предмети і більше, застосовуючи очно-дистанційні, дистанційні, варіативні та інші форми навчання, які б органічно взаємоузгоджувалися з процедурою атестації педагогічних працівників.

Як передбачено п. 6.1 Типового положення № 930, нарахування заробітної плати відповідно до присвоєної за результатами атестації кваліфікаційної категорії здійснюється з дня прийняття рішення атестаційною комісією.

Увага! Учителям, які підвищили кваліфікацію з предметів інваріантної складової змісту загальної середньої освіти, присвоєна атестаційною комісією кваліфікаційна категорія поширюється на все педагогічне навантаження.

При цьому Типовим положенням № 930 не передбачено вимоги про обов’язковість проходження вчителями курсів підвищення кваліфікації за предметами варіативної складової*. У цьому випадку кваліфікаційна категорія поширюється на педагогічне навантаження варіативної складової незалежно від підвищення кваліфікації.

* Про позицію з питання обов’язковості проходження учителями курсів підвищення кваліфікації читайте в «ОП», 2016, № 19, с. 30; спецвипуску «ОП», 2016, № 12/1, с. 30. — Прим. ред.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
вища кваліфікаційна категорія, інваріантна складова, спеціаліст вищої категорії, курси підвищення кваліфікації додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті