Оплата праці, листопад, 2016/№ 22

 • Щодо розрахунку середньої зарплати для оплати днів відрядження Лист від 08.11.2016 р. № 1537/13/84-16
 • Щодо виправлень у бланку листка непрацездатності Лист від 19.05.2016 р. № 5.1-31-768*
 • Перевіряємо заповнення лицьового боку лікарняного листа В аптеці. Чоловік подає рецепт у віконце. Аптекар довго-довго дивиться на рецепт. Потім повертає його догори ногами. Далі дивиться на просвіт. Після цього повертається спиною і розглядає його через плече. Нарешті тужливим голосом запитує:
  — Скажіть, будь ласка, а що у Вас болить?
  Нічого не нагадує? Схожа картинка спостерігається, коли цей самий чоловік приносить на роботу не рецепт, а лікарняний лист, заповнений тим самим лікарем. Тільки на місці провізора тепер опиняються комісія з соціального страхування, бухгалтерія та відділ кадрів. А потім і контролери з ФСС з ТВП.
 • Бувають збіги: Лікарняний і К° Хвороба здолати може кожного. І відповідного моменту вона не чекає. Ось і працівник може «ощасливити» роботодавця своїм лікарняним листом у найнезручніший момент: у відпустці, у відрядженні, на роботі… У результаті з’являються так звані «дні-накладки», які мають свої особливості в оплаті. У межах сьогоднішньої статті розглянемо найпоширеніші випадки виникнення «днів-накладок», пов’язаних з хворобою самих працівників, а також їх дітей.
 • Премії за півроку і за 9 місяців: як урахувати в розрахунку середньої зарплати Працівник їде у відрядження з 21 по 22 листопада 2016 року (на 2 робочі дні). У розрахунковому періоді (вересень — жовтень 2016 року) згідно з Положенням про преміювання йому були нараховані: у вересні 2016 року — премія за результатами роботи за півроку в сумі 1500 грн., у жовтні 2016 року — премія за результатами роботи за 9 місяців у сумі 2000 грн. Як правильно включити до розрахунку середньої зарплати премії за півроку і за 9 місяців, якщо у вересні та жовтні 2016 року працівник відпрацював 40 днів із 42 за графіком роботи?
 • Компенсація зарплати: виплата боргів у листопаді 2016 року Якщо роботодавець своєчасно не виплатив працівникам зарплату, то він зобов’язаний при виплаті такої заборгованості нарахувати та виплатити компенсацію. Така компенсація належить у разі затримки виплати зарплати на один календарний місяць і більше. Причому компенсують «чисту» зарплату (за мінусом утриманих податків, зборів і внесків) і тільки в тому випадку, якщо індекс споживчих цін (далі — ІСЦ) наростаючим підсумком за період невиплати перевищить 100 %.
 • У розрахунковому періоді на відпустку «за свій рахунок» припадають святкові дні: ураховуємо при розрахунку відпускних Працівник установи йде у щорічну основну відпустку тривалістю 24 календарні дні з 21 листопада 2016 року. У розрахунковому періоді (листопад 2015 року — жовтень 2016 року) він перебував у відпустці без збереження заробітної плати, наданій на підставі ст. 26 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР, тривалістю 14 календарних днів з 28 квітня по 11 травня 2016 року. Як розрахувати середню зарплату для оплати періоду щорічної відпустки, якщо на період перебування працівника у відпустці «за свій рахунок» припало 3 святкові дні — 1, 2 і 9 травня?
 • У розрахунковому періоді працівника перевели на іншу посаду: як розрахувати відпускні Співробітниця територіального центру соцобслуговування йде у щорічну основну відпустку з 7 листопада 2016 року на 14 календарних днів. Розрахунковий період для визначення суми відпускних — листопад 2015 року — жовтень 2016 року. До 1 березня 2016 року така працівниця працювала на посаді соціального працівника (6-й тарифний розряд). З 1 березня 2016 року її перевели на посаду завідувача відділу (14-й тарифний розряд). Протягом розрахункового періоду (листопад 2015 року — жовтень 2016 року) посадові оклади підвищувалися двічі: у грудні 2015 року і у травні 2016 року. Як розрахувати такій працівниці відпускні, якщо в розрахунковому періоді її перевели на посаду з вищим тарифним розрядом?
 • Премії для працівників, які обслуговують держоргани: чи є обмеження У держоргані утворилася економія грошових коштів, передбачених на оплату праці. Хочемо виплатити премію, зокрема працівникам, які виконують функції з обслуговування держорганів. Чи існують якісь обмеження у розмірі премії таким працівникам?
 • Виплати за додаткове навантаження держслужбовцям: кому та за що У держоргані один із держслужбовців — керівник відділу перебуває на лікарняному, а посада керівника (держслужбовця) ще одного відділу — вакантна. У зв’язку з цим обов’язки таких керівників виконують їх заступники. Чи можна в такому разі заступникам керівників здійснювати виплати за виконання обов’язків тимчасово відсутнього держслужбовця і за виконання обов’язків за вакантною посадою держслужби? Чи встановлюється виплата за виконання обов’язків тимчасово відсутнього держслужбовця керівнику відділу, який виконує обов’язки керівника іншого відділу у складі одного департаменту?
 • Звіт з ЄСВ: якщо забули або промахнулися У Звіті з ЄСВ за вересень 2016 року підприємство в таблиці 5 не зазначило відомості про дату початку трудових відносин з працівником, а в таблиці 6 відобразило зарплату, нараховану такому працівнику, з кодом категорії застрахованої особи «26» у графі 9. Як виправити такі помилки?
 • Як відобразити у Податковому розрахунку за ф. № 1ДФ результати проведеного остаточного розрахунку з працівником, що звільняється Яким чином у Податковому розрахунку за ф. № 1ДФ відображаються результати проведеного остаточного розрахунку з найманим працівником, який припиняє трудові відносини, якщо з метою уникнення від’ємного значення розрахунків (недоплати з податку) працівник вносить до каси підприємства суму надміру виплаченого оподатковуваного доходу?
 • Вища кваліфікаційна категорія з основного предмета: чи поширюється вона на предмети інваріантної складової Учитель географії має кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії». Він також викладає предмети «Природознавство» і «Основи здоров’я», які віднесені до інваріантної складової змісту загальної середньої освіти. З цих предметів учитель пройшов курси підвищення кваліфікації. Чи поширюється присвоєна учителю географії вища кваліфікаційна категорія на педнавантаження з предметів «Природознавство» і «Основи здоров’я»?
 • Класний керівник групи у ПТНЗ: чи може ним бути керівник гуртка Чи допустимо класним керівником групи у професійно-технічному навчальному закладі призначити керівника гуртка?
 • Чи може старший майстер тимчасово очолювати ПТНЗ У професійно-технічному навчальному закладі директор перебуває на лікарняному. Чи можна на старшого майстра цього закладу тимчасово покласти виконання обов’язків директора та чи здійснюватиметься йому у такому випадку виплата різниці в посадових окладах?
 • Учитель має педнавантаження у двох школах: як оплачувати години викладання Учитель має основне місце роботи у школі, а в ліцеї викладає як сумісник. При цьому в ліцеї він має більше годин педагогічного навантаження, ніж у школі. Інший вчитель має педагогічне навантаження 10 годин в одній школі (основне місце роботи) та ще стільки ж годин викладає в іншій школі. Як обчислити зарплату для таких працівників за педагогічне навантаження в ліцеї/школі, якщо таке місце роботи для них не є основним: погодинно або за тарифікацією?
?

За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить