(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 18/1
  • № 18
  • № 17
  • № 16/1
  • № 16
  • № 15
  • № 14/1
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
5/16
Оплата праці
Оплата праці
Жовтень , 2016/№ 19

Нові посади на підприємстві: визначаємо базовий місяць

На підприємстві дуже часто вносять зміни до штатного розпису: з огляду на непотрібність виводять деякі посади або за необхідності вводять посади (як нові, так і ті, що вже є у чинному штатному розписі). Який місяць буде базовим при індексації зарплати працівників, прийнятих на такі новостворені посади?

Для новоприйнятих працівників Порядок проведення індексації грошових доходів населення, затверджений постановою КМУ від 17.07.2003 р. № 1078 (далі — Порядок № 1078), висуває особливі вимоги при індексації зарплати. Так, індекс споживчих цін (далі — ІСЦ) наростаючим підсумком розраховують з місяця, що настає за місяцем підвищення тарифної ставки (посадового окладу) за посадою, яку займає працівник (п. 102 Порядку № 1078). Тобто для індексації зарплати новоприйнятих працівників орієнтиром буде місяць останнього підвищення окладу за посадою, на яку прийнято працівника*.

* Детальніше про індексацію новоприйнятих працівників по-новому читайте в консультації фахівця Мінсоцполітики в «ОП», 2016, № 8, с. 28. — Прим. ред.

Крім того, для госпрозрахункових підприємств існує спеціальна норма — абз. 12 п. 5 Порядку № 1078. Нею передбачено, що працівникам підприємств та організацій, які перебувають на госпрозрахунку, підвищення заробітної плати у зв’язку зі зростанням рівня інфляції здійснюють у порядку, установленому в колективних договорах, але не нижче за норми, передбачені Законом України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03.07.91 р. № 1282-XII, і положення Порядку № 1078 (ср. 025069200). Тобто «поліпшуючі» особливості та умови проведення індексації зарплати можуть установлюватися госпрозрахунковими підприємствами в колективних договорах або інших документах, що регламентують оплату праці працівників.

Таким чином, якщо працівника було прийнято на роботу на посаду, що була введена до штатного розпису раніше (не в місяці прийняття працівника на роботу), то «базовим» буде місяць останнього підвищення окладу за цією посадою.

Якщо ж працівника прийнято на новостворену посаду, обчислення ІСЦ для проведення індексації повинне здійснюватися з наступного після створення посади місяця**. Тобто «базовим» місяцем працівника для таких ситуацій буде місяць створення нової посади (її введення до штатного розпису). Адже саме цього місяця у штатному розписі затверджено (а отже, став відомий) розмір окладу за конкретною посадою. Водночас конкретне рішення з цього питання приймається підприємством самостійно в колективному договорі.

** Аналогічні роз’яснення наведено і в листі Мінсоцполітики від 14.06.2016 р. № 263/10/136-16. — Прим. ред.

На практиці варіантів уведення нової посади до штатного розпису підприємства може бути декілька: введення абсолютно нової посади; повторне введення посади (що раніше вже була у штатному розписі); введення однойменної посади. Розглянемо можливі підходи до визначення базового місяця для перелічених варіантів у госпрозрахунківців.

Ввели абсолютно нову посаду

Якщо роботодавець увів до штатного розпису нову посаду, то базовим місяцем для індексації зарплати буде місяць установлення посадового окладу (тарифної ставки) у штатному розписі за такою посадою.

Приклад 1. У березні 2016 року на підприємстві було створено посаду експедитора (до цього такої посади у штатному розписі не було). У квітні 2016 року на неї було прийнято працівника.

Базовим місяцем у цьому випадку буде березень 2016 року (місяць установлення посадового окладу у штатному розписі за цією посадою). Уперше право на індексацію зарплати працівника виникло в червні 2016 року. Коефіцієнт індексації становив 3,5 %, а сума поточної індексації — 50,75 грн. (1450 грн. х 3,5 %). На цей самий коефіцієнт індексують зарплату в липні — жовтні 2016 року.

Ввели посаду, що раніше була у штатному розписі

Буває, що підприємства діють таким чином: після звільнення працівника виводять його посаду зі штатного розпису, а потім, через певний проміжок часу, при прийнятті на роботу нового співробітника вводять цю посаду до штатного розпису. У такій ситуації при повторному введенні посади до штатного розпису базовим місяцем для індексації зарплати працівника, прийнятого на таку посаду, буде місяць установлення (введення) посадового окладу до штатного розпису підприємства. Річ у тім, що в роботодавця на момент повторного введення посади немає даних про підвищення окладу за цією посадою, оскільки певний час її не було у штатному розписі.

Приклад 2. На підприємстві в січні 2016 року було звільнено працівника з посади юрисконсульта (посадовий оклад — 3500 грн., останнє підвищення окладу відбулося у грудні 2015 року). У цьому ж місяці посаду було виведено зі штатного розпису. У жовтні 2016 року до штатного розпису знову було введено посаду юрисконсульта і встановлено посадовий оклад за цією посадою (оклад — 3500 грн.), на яку з 10.10.2016 р. прийняли працівника

Незважаючи на те що посада юрисконсульта вже була у штатному розписі підприємства, при її повторному введенні базовим місяцем буде місяць установлення посадового окладу за цією посадою до штатного розпису. У цьому випадку це жовтень 2016 року. Право на індексацію зарплати у працівника виникне, коли приріст ІСЦ наростаючим підсумком перевищить поріг індексації (103 %).

Додали ще одну однойменну посаду

Госпрозрахункові підприємства самостійно визначають розміри посадових окладів працівників. Досить часто зустрічаються ситуації, коли працівникам, які обіймають однакові посади, установлюють різні оклади. Звичайно ж, у них має бути коло виконуваних посадових обов’язків, що відрізняється за складністю, зафіксоване у відповідних документах (трудовому договорі, посадовій інструкції).

Тому для таких випадків з метою індексації логічно враховувати розмір окладу за новою посадою. Так, якщо до штатного розпису вводять однакову посаду з таким самим окладом, то базовим місяцем для індексації зарплати буде місяць останнього підвищення окладу за такою посадою. Якщо ж раніше існуючу посаду вводять з іншим окладом, то в цьому випадку при індексації зарплати слід орієнтуватися на місяць введення цієї посади (установлення розміру окладу у штатному розписі).

Приклад 3. На підприємстві були 2 посади менеджера з посадовим окладом 4000 грн. (останнє підвищення окладів відбулося в січні 2016 року). У жовтні 2016 року ввели ще одну посаду менеджера з таким самим окладом (4000 грн.), на яку з 10.10.2016 р. було прийнято працівника.

У цьому випадку базовим місяцем буде січень 2016 року — місяць останнього підвищення окладу за посадою менеджера. Адже, по суті, оклад посади «менеджер» було підвищено у січні 2016 року, а в жовтні тільки збільшилася кількість таких посад. Тому при прийнятті на роботу на введену додаткову посаду працівник має право на індексацію зарплати. Оскільки працівника прийнято на роботу не з 1-го числа місяця, то в такій ситуації суму індексації за цей місяць необхідно визначити пропорційно фактично відпрацьованому часу (абз. 7 п. 4 Порядку № 1078, лист Мінсоцполітики від 25.02.2016 р. № 75/10/136-16). Сума індексації зарплати за жовтень 2016 року складе:

59,45 грн. : 20 роб. дн. х 15 роб. дн. = 44,59 грн.,

де 59,45 — сума індексації для «базового» січня-2016 при повністю відпрацьованому місяці;

20 — кількість робочих днів за графіком роботи в жовтні 2016 року;

15 — фактично відпрацьовані дні в жовтні 2016 року.

Приклад 4. На підприємстві були 2 посади менеджера з посадовим окладом 4000 грн. (останнє підвищення окладів відбулося в січні 2016 року). У жовтні 2016 року було введено ще одну посаду менеджера з окладом 4500 грн., на яку з 03.10.2016 р. було прийнято працівника.

У цьому випадку базовим місяцем буде жовтень 2016 року — місяць введення посади менеджера та встановлення посадового окладу за цією посадою до штатного розпису підприємства. Право на індексацію зарплати у працівника, прийнятого на цю посаду, виникне, коли приріст ІСЦ наростаючим підсумком перевищить поріг індексації (103 %).

Висновки:

— При створенні нової посади на госпрозрахунковому підприємстві базовим місяцем з метою індексації буде місяць затвердження посадового окладу за цією посадою у штатному розписі. Винятком будуть тільки ситуації, коли відбувається збільшення кількості штатних одиниць однойменної посади з однаковими окладами. У цьому випадку базовим буде місяць останнього підвищення окладу за посадою.

— При цьому госпрозрахункові підприємства на підставі норми абз. 12 п. 5 Порядку № 1078 мають право самостійно в колективному договорі встановити додаткові гарантії в нарахуванні індексації працівникам, у тому числі при прийнятті працівника на новостворені посади.

базовий місяць, штатний розпис, виведення посади, введення посади, індексація зарплати, новостворені посади, нові посади додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті