(044) 581-10-10 Передзвоніть менi

Оплата праці, жовтень, 2016/№ 19

  • Щодо поділу на частини додаткової відпустки окремим категоріям ветеранів війни Лист від 23.09.2016 р. № 531/13/116-16
  • Оплачуємо період перебування працівника у відрядженні: вивчаємо законодавчі норми Працівника направляють у службове відрядження, а бухгалтеру потрібно за цей час нарахувати зарплату. Як це зробити? Коли застосовувати денну зарплату, а коли — середньоденну? Які особливості врахувати при розрахунку цих показників? Усі відповіді ви знайдете в сьогоднішній статті.
  • Розраховуємо зарплату відрядженого працівника: числові приклади У попередній статті (див. с. 5 цього номера) ми розповіли про основні правила оплати праці за період перебування працівника у відрядженні. Хочете знати, як застосувати «відрядно-оплатні» правила і правильно розрахувати зарплату відрядженого працівника? Наведені нижче числові приклади легко вам у цьому допоможуть.
  • Індексуємо зарплату за жовтень 2016 року Індексація зарплати — це обов’язок роботодавця. Основними нормативно-правовими документами, що регламентують порядок проведення індексації, є Закон України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03.07.91 р. № 1282-XII і Порядок проведення індексації грошових доходів населення, затверджений постановою КМУ від 17.07.2003 р. № 1078 (далі — Порядок № 1078). Нагадаємо, що останні зміни до цього Порядку було внесено постановами КМУ від 15.12.2015 р. № 1013 (див. «ОП», 2015, № 24, с. 3) і від 11.02.2016 р. № 77 (див. «ОП», 2016, № 5, с. 3). Ними були істотно відкориговані деякі основні правила індексації зарплати. Детальніше ознайомитися з ними ви можете в «ОП», 2015, № 24, с. 9; 2016, № 2, с. 4 і 6.
  • Нові посади на підприємстві: визначаємо базовий місяць На підприємстві дуже часто вносять зміни до штатного розпису: з огляду на непотрібність виводять деякі посади або за необхідності вводять посади (як нові, так і ті, що вже є у чинному штатному розписі). Який місяць буде базовим при індексації зарплати працівників, прийнятих на такі новостворені посади?
  • Особливості індексації зарплати бюджетників у деяких ситуаціях У грудні 2015 року істотно змінилися правила індексації заробітної плати. Так, згідно з абз. 1 п. 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2003 р. № 1078 (далі — Порядок № 1078), у разі підвищення тарифних ставок (окладів) значення індексу споживчих цін (далі — ІСЦ) у місяці підвищення приймається за 1 або 100 %. Для проведення подальшої індексації обчислення ІСЦ здійснюється з місяця, що настає за місяцем підвищення грошового доходу (абз. 2 п. 5 Порядку № 1078). Право на індексацію у працівників виникне, коли ІСЦ наростаючим підсумком перевищить установлений поріг індексації (з 01.01.2016 р. — 103 %).
  • Держслужбовцю встановлено надбавку за інтенсивність праці: як розрахувати відпускні З 1 травня 2016 року згідно з новими умовами оплати праці основні складові зарплати держслужбовця такі:
    — посадовий оклад — 2929 грн.;
    — надбавка за ранг — 500 грн.;
    — надбавка за вислугу років — 1142,31 грн.
    Крім того, згідно з постановою КМУ від 06.04.2016 р. № 289 наказом керівника держоргану держслужбовцю з травня по липень 2016 року включно встановлено надбавку за інтенсивність праці в розмірі 100 % посадового окладу.
    З 30 травня 2016 року держслужбовцю надано щорічну основну відпустку на 20 календарних днів з виплатою грошової допомоги в розмірі середньомісячної заробітної плати.
    Як потрібно було розрахувати суму відпускних та суму грошової допомоги до відпустки?
  • Держслужбовець після відпустки до 3 років іде у щорічну відпустку: як розрахувати відпускні та грошову допомогу Держслужбовцю було надано щорічну основну відпустку на 30 календарних днів з 12.09.2016 р. з виплатою грошової допомоги в розмірі середньомісячної зарплати. На розрахунковий період (травень — серпень) припадає відпустка у зв’язку з необхідністю догляду за дитиною до трьох років. З 01.09.2016 р. працівниця вийшла на роботу.
    Додаткові дані за новими умовами оплати праці такої працівниці:
    посадовий оклад — 2585 грн.;
    надбавка за ранг — 200 грн.;
    надбавка за вислугу років — 387,75 грн.
    Як розрахувати відпускні та суму грошової допомоги?
  • Підприємець → сільський голова: чи отримає гарантії місцевий екс-голова Чи належна до виплати середня зарплата протягом 6 місяців за рахунок місцевого бюджету колишньому сільському голові, якщо до обрання на цю виборну посаду він був підприємцем?
  • Працівник захворів у відпустці за свій рахунок: як оплатити лікарняний лист Працівник за погодженням з роботодавцем був відпущений у відпустку за свій рахунок згідно з п. 26 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР з 01.09.2016 р. по 14.09.2016 р. З 12.09.2016 р. по 19.09.2016 р. він хворів згідно з наданим листком непрацездатності. Як оплачується такий листок непрацездатності?
  • Щорічна відпустка педагога + соцвідпустка на дітей: комбінувати не заборонено У викладача коледжу є двоє дітей 2002 і 2007 років народження. Вона приступила до роботи після відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею 3 років у 2010 році. З 2012 року жінка розлучена, батько не бере участі у вихованні дітей, але сплачує аліменти (нерегулярно). Якої тривалості цій працівниці може бути надана соцвідпустка на дітей — 10 чи 17 календарних днів? Чи має вона право скористатися соцвідпусткою на дітей за умови, що вказана відпустка разом із щорічною відпусткою як викладачу перевищить законодавчо установлений обмежувач тривалості відпустки у 59 календарних днів?
  • Доплати за завідування кабінетом інформатики і за обслуговування комп’ютерної техніки: поєднанню — «Так!» У загальноосвітньому навчальному закладі учителю інформатики установлено доплату за завідування кабінетом інформатики. Чи можна йому виплачувати ще й доплату за обслуговування комп’ютерної техніки, якщо він, дійсно, проводить такі роботи?
  • Чи може заступник директора школи з господарської роботи викладати У загальноосвітньому навчальному закладі заступник директора школи з господарської роботи має педагогічну освіту. Чи може він викладати години у цій школі, не відриваючись від основної роботи?
  • Обчислюємо стаж для виплати надбавки за вислугу років: чи усі періоди роботи у виші зараховувати Чи враховувати у стажі для виплати надбавки за вислугу років періоди роботи у вищому навчальному закладі III — IV рівнів акредитації на посадах диспетчера навчальної частини, методиста-координатора навчальної частини, начальника сектору учбової роботи навчальної частини?
  • Немає курсів підвищення кваліфікації з одного із трьох предметів: чи є наслідки У квітні 2016 року учитель пройшов атестацію, за результатами якої йому присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії». На той час ще не настав строк для проходження курсів підвищення кваліфікації з усіх предметів, що викладає учитель. Однак у вересні 2016 року сплинув п’ятирічний строк з проходження курсів підвищення кваліфікації з одного предмета. Чи має право директор школи тарифікувати учителя як спеціаліста щодо викладання ним третього предмета?
  • Коефіцієнти для коригування зарплати при виході у відпустку в жовтні 2016 року (оклади за ЄТС)
?

За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить

 Вхід в систему ×  Сесію завершено × Ви здійснили вхід на сайт з іншого браузера або комп'ютера. Щоб читати журнали, будь ласка, авторизуйтесь ще раз
Показати пароль  Забули пароль?
 Відновлення паролю × Введіть Ваш e-mail, і ми надішлемо Вам інформацію для відновлення пароля на поштову скриньку
 Реєстрація ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Пошта стане вашим логіном в системі. З її допомогою ви зможете увійти та відновити забутий пароль.

На пошту приходять системні повідомлення та інша корисна інформація.

Показати пароль 

Вкажіть пароль за допомогою якого ви зможете увійти в систему.

Натисніть кнопку "Показати пароль" , щоб побачити введені символи

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

 ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

Дякуємо за вашу заявку! Наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом.
Телефони × (044) 581-10-10 (066) 87-010-10 (097) 78-010-10 Передзвоніть менi
Ви не авторизовані на сайті × Ця функція доступна тільки авторизованим користувачам. Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.