(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
8/12
Оплата праці
Оплата праці
Вересень , 2016/№ 18

Чи стягується борг за виконавчим листом із суми лікарняних

Із заробітної плати працівника згідно із судовим виконавчим листом утримується сума боргу на користь Обленерго (борг за несплату за спожиту електроенергію). У вересні 2016 року працівник хворів (про що свідчить лікарняний лист), відповідно нараховані лікарняні. Чи здійснюється стягнення в рахунок погашення заборгованості за споживання електроенергії, передбаченої виконавським листом, із суми лікарняних?

Ні, з суми лікарняних стягнення боргу за комуналку здійснювати не можна. Пояснимо чому.

Питання, що стосуються стягнення боргу з фізичної особи за виконавчим листом, регулюються Законом України «Про виконавче провадження» від 21.04.99 р. № 606-XIV (далі — Закон № 606).

Для обґрунтування нашої відповіді спочатку визначимо, з яких доходів утримання можуть бути здійснені.

З яких доходів можна утримувати суму боргу за комуналку? Звернемося до ст. 69 Закону № 606. У самій назві цієї статті йдеться про відрахування із заробітної плати, пенсії, стипендії та інших доходів боржника.

І все! Детальнішої інформації (розшифровки) про те, що включають поняття «зарплата» та «інші доходи боржника» для цілей Закону № 606, у ньому не зазначено.

Спробуємо підійти до цього питання з іншого боку. Визначимо, з якого доходу відрахування здійснювати не можна.

З яких доходів не можна утримувати «борг за комуналку»? Звернемося до положень ст. 73 Закону № 606. У ньому зазначено, що не може бути звернене стягнення на:

1) вихідну допомогу, яка виплачується при звільненні працівника;

2) компенсацію працівнику за невикористану відпустку, крім випадків, коли особа при звільненні отримує компенсацію за відпустку, не використану протягом декількох років;

3) компенсацію працівнику витрат у зв’язку з переведенням, направленням на роботу до іншої місцевості або службовим відрядженням;

4) польове забезпечення, надбавки до заробітної плати, інші кошти, що виплачуються замість добових і квартирних;

5) матеріальну допомогу особам, які втратили право на допомогу по безробіттю;

6) допомогу по вагітності та пологах;

7) одноразову допомогу при народженні дитини;

8) допомогу по догляду за дитиною;

9) допомогу особам, зайнятим доглядом трьох і більше дітей віком до 16 років, по догляду за дитиною-інвалідом, по тимчасовій непрацездатності у зв’язку з доглядом за хворою дитиною, а також на іншу допомогу на дітей, передбачену законом;

10) допомогу на лікування;

11) допомогу на поховання;

12) щомісячну допомогу у зв’язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства громадян, які проживають на території, що піддалася радіоактивному забрудненню;

13) дотації на обіди, придбання путівок до санаторіїв та будинків відпочинку за рахунок фонду споживання;

14) неоподатковуваний розмір матеріальної допомоги;

15) грошову компенсацію за видане обмундирування та натуральне постачання;

16) вихідну допомогу при звільненні (виходу у відставку) з військової служби, служби в органах внутрішніх справ та Державної кримінально-виконавчої служби України, а також грошового забезпечення, що не має постійного характеру, та в інших випадках, передбачених законом.

Як бачимо, у зазначеному переліку йдеться тільки про допомогу по тимчасовій непрацездатності у зв’язку з доглядом за хворою дитиною. З такої допомоги утримання не проводяться. А що ж із лікарняними в разі, якщо хворіє сам працівник?

Процитуємо положення ст. 72 Закону № 606.

«На допомогу по державному соціальному страхуванню, що виплачується в разі тимчасової непрацездатності та в інших випадках <…> стягнення може бути звернено тільки за рішенням про стягнення аліментів, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, а також втратою годувальника».

З цього положення робимо висновки: із суми лікарняних (як у разі хвороби самого працівника, так і в разі хвороби дитини) стягнення за комунальними платежами не здійснюється.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
виконавчий лист, стягнення боргу, лікарняні додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті