(044) 581-10-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 7
  • № 6/1
  • № 6
  • № 5
  • № 4/1
  • № 4
  • № 3
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
1/15
Оплата праці
Оплата праці
Квітень , 2017/№ 8

Новини та події

Трудові гарантії для виборних посад в ОМС: уточнили для осіб, які проходять військову службу

Законом України від 22.03.2017 р. № 1971-VIII доповнено ст. 119 КЗпП новою ч. 6, згідно з якою на осіб, які займали виборні посади в органах місцевого самоврядування і були призвані на військову службу, однак строк повноважень яких на цих посадах закінчився в період проходження військової служби, не будуть поширюватися гарантії, встановлені ч. 3 ст. 119 КЗпП, що стосуються збереження місця роботи та посади.

При цьому одночасно внесли зміни до ч. 2 ст. 33 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» від 11.07.2002 р. № 93-IV, доповнивши її абзацом четвертим такого змісту: «Якщо на день закінчення повноважень депутат місцевої ради проходив військову службу у зв’язку з призовом на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, або військову службу за контрактом під час дії особливого періоду, гарантії, передбачені цією статтею, надаються після його демобілізації».

Це означає, що після демобілізації або закінчення контракту, які відбудуться пізніше терміну закінчення депутатських повноважень, колишній депутат місцевої ради, який працював у ній на постійній основі, практично буде мати право на гарантії повернення на роботу, яку займав до обрання депутатом місцевої ради, або ж, у разі відсутності такої роботи, отримання протягом шести місяців після закінчення депутатських повноважень компенсаційних виплат з місцевого бюджету в сумі середньомісячної заробітної плати.

3ауважимо, що гарантії депутатів поширюються і на:

— сільських, селищних, міських голів (п. 5 ст. 12 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.97 р. № 280/97-ВР);

— старост ОТГ (новий п. 4 ст. 541 3акону про місцеве самоврядування, який чинний з 12.03.2017 р.).

Закон № 1971-VIII набув чинності 16.04.2017 р. (з дня, наступного за днем його опублікування).

Уряд збільшив добові бюджетникам для «українських» відряджень — 60 грн. на день

Кабмін постановою від 05.04.2017 р. № 241 вніс зміни в додаток 1 до постанови КМУ «Про суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів» від 02.02.2011 р. № 98.

Зокрема, для відшкодування витрат на відрядження в межах України встановлено:

— суму добових витрат — у розмірі 60 грн. (раніше така сума складала 30 грн.);

— граничну суму витрат на найм житлового приміщення за добу — у розмірі 600 грн. (замість раніше діючої — 250 грн.). Нагадаємо: у цій нормі витрат не враховують податок на додану вартість (ПДВ), крім того, до неї входять усі витрати, включені в рахунок на оплату вартості проживання. Витрати, що перевищують цю суму, можуть відшкодовуватись з дозволу керівника згідно з оригіналами підтвердних документів.

Постанова № 241 набула чинності 19.04.2017 р. (з дня офіційного опублікування). Тому для відряджень у межах України працівників бюджетних установ, держорганів, органів місцевого самоврядування необхідно застосовувати нові норми відшкодування саме з 19.04.2017 р. (у тому числі для «перехідних» відряджень).

Збільшили оклади працівникам контактних центрів

Наказом Мінсоцполітики від 06.03.2017 р. № 340 внесено зміни до Умов оплати праці працівників контактних центрів АР Крим, області, мм. Києва і Севастополя, затверджених наказом Мінсоцполітики від 12.03.2012 р. № 128. Зокрема, для працівників контактних центрів:

— підвищено розміри посадових окладів (нова редакція додатка до наказу № 128). Наприклад, для професіоналів (аналітик консолідованої інформації, інженер з комп’ютерних систем) нові оклади встановлюються у межах 2291 — 2412 грн. (за «старими» умовами — 1600 грн.). При цьому нові оклади не залежать від «оплатної» групи області і відтепер однакові для категорій посад (професіонали, фахівці тощо), як для області, так і для м. Києва;

— встановлено, що посадові оклади змінюються в установленому порядку пропорційно підвищенню посадового окладу (тарифної ставки) працівника I тарифного розряду, розмір якого визначено в примітці 1 додатка 1 до постанови КМУ від 30.08.2002 р. № 1298. Нагадаємо: протягом 2017 року цей показник складає 1600 грн.

Наказ № 340 набрав чинності 18.04.2017 р. (з дня його офіційного опублікування).

Адресну допомогу від місцевої ради соціально незахищеним громадянам не оБКЛАДАють ПДФО

Матеріальна (грошова) допомога від місцевої ради, надана жителям громади — фізичним особам у межах затвердженої програми соціального захисту, не обкладається податком на доходи фізичних осіб (ПДФО) незалежно від суми. Це роз’яснює Головне управління ДФС у Запорізькій області в листі від 17.02.2017 р. № 900/10/08-01-13-01-15.

Підстава для необкладення ПДФО — п.п. 165.1.1 ПКУ. У цій нормі зазначено, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються, зокрема, такі доходи, як сума державної та соціальної матеріальної допомоги, державної допомоги у вигляді адресних виплат і надання соціальних та реабілітаційних послуг відповідно до закону тощо, які платник податку отримує з бюджетів.

Відповідно сума матеріальної допомоги, що не обкладається ПДФО, звільняється і від обкладення військовим збором ( п. 161 підрозд. 10 розд. XX Перехідних положень ПКУ).

У розділі I Податкового розрахунку за формою № 1ДФ суму матдопомоги відображають з ознакою доходу «128», а також зазначають у розділі II.

Роз’яснення із зазначеного питання також розміщено в підкатегорії 103.02 3IР ДФСУ (http://zir.minrd.gov.ua).

новини додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Сподобалась стаття?

Оформлюйте передплату на журнал «Оплата праці», щоб отримати доступ до всіх номерів.

Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті
 Вхід в систему ×  Сесію завершено × Ви здійснили вхід на сайт з іншого браузера або комп'ютера. Щоб читати журнали, будь ласка, авторизуйтесь ще раз
Показати пароль  Забули пароль?
 Відновлення паролю × Введіть Ваш e-mail, і ми надішлемо Вам інформацію для відновлення пароля на поштову скриньку
 Реєстрація ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Пошта стане вашим логіном в системі. З її допомогою ви зможете увійти та відновити забутий пароль.

На пошту приходять системні повідомлення та інша корисна інформація.

Показати пароль 

Вкажіть пароль за допомогою якого ви зможете увійти в систему.

Натисніть кнопку "Показати пароль" , щоб побачити введені символи

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

 ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

Дякуємо за вашу заявку! Наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом.
Телефони × (044) 581-10-10 (066) 87-010-10 (097) 78-010-10 Передзвоніть менi
Ви не авторизовані на сайті × Ця функція доступна тільки авторизованим користувачам. Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.