Оплата праці, квітень, 2017/№ 8

  • Новини та події
  • Щодо відповідальності за порушення законодавства про працю Лист від 04.01.2017 р. № 54/4.1/4.1-ДП-17
  • Щодо надання працівнику щорічних відпусток Лист від 25.01.2017 р. № 828/4.3/4.1-ДП-17
  • Щодо фінансової відповідальності за порушення законодавства про працю, які вчинені як до, так і після 01.01.2015 р. Лист від 04.01.2017 р. № 57/4.1/4.1-ДП-17
  • Зміна прожиткового мінімуму у травні-2017 на оклади за ЄТС не вплине Чи підвищуватимуться у травні 2017 року посадові оклади працівникам бюджетної сфери з оплатою за Єдиною тарифною сіткою у зв’язку із збільшенням прожиткового мінімуму працездатної особи з 1600 до 1684 грн.?
  • Звільнення у відпустці для догляду за дитиною до 3 років: як розрахувати суму компенсації за невикористану відпустку — виходячи з окладу чи з 3200? Працівниця установи (10-й тарифний розряд) з травня 2015 року перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. 20 квітня 2017 року, не виходячи з такої відпустки, вона вирішила звільнитися. На дату звільнення їй установлено посадовий оклад у розмірі 2912 грн. Як розрахувати суму компенсації за невикористані 30 календарних днів щорічної відпустки — виходячи з посадового окладу чи мінімальної заробітної плати? Чи враховувати суму компенсації при порівнянні її з мінімальною заробітною платою?
  • Податковий розрахунок за формою № 1ДФ: ваші запитання — наші відповіді Погодьтеся, за змінами і законодавчими новинками якось уже зовсім не помітно промайнув 1 квартал. А отже, час подавати Податковий розрахунок за формою № 1ДФ. Напевно ви хочете, щоб цей процес пройшов у вас гладесенько-рівнесенько, а в контролерів не було підстав чіплятися до наведених у формі № 1ДФ даних. Усе буде в повному ажурі, якщо ви врахуєте основні нюанси її заповнення. А ми вам у цьому, друзі, із задоволенням допоможемо.
  • Звільнення через скорочення штату до закінчення 2 місяців: коли допустимо В установі прийнято рішення про скорочення штату персоналу. Працівників, яких передбачається звільнити через скорочення штату, письмово попереджено за два місяці. Проте є працівники, які бажають звільнитися за підставою «скорочення штату працівників» до закінчення двомісячного строку попередження. Чи може роботодавець задовольнити таке прохання працівників? Якщо так, то чи виплачувати таким працівникам вихідну допомогу?
  • Відпускні виплачено не до відпустки, а після — яка відповідальність? Працівник іде у щорічну основну відпустку, але роботодавець виплатив йому відпускні не за три дні до початку відпустки, а після її закінчення. Яка відповідальність передбачена за це для роботодавця і чи можна її уникнути?
  • Строки давності та «трудові» штрафи Чи існують строки давності для притягнення до відповідальності за порушення законодавства про працю на підставі ст. 265 Кодексу законів про працю України?
  • На учнів ПТНЗ, які проходять практику в установі чи організації, повідомлення до ДФС подавати не потрібно Чи потрібно подавати повідомлення про прийом на роботу на учнів ПТНЗ, які проходять практику на підприємстві, в установі чи організації?
  • Перевикористана щорічна основна відпустка: чи утримувати відпускні при звільненні через переведення В орган місцевого самоврядування 01.05.2016 р. прийнято на службу посадову особу (юриста). У грудні 2016 року він скористався щорічною основною відпусткою тривалістю 30 календарних днів. Ця посадова особа звільнилася у порядку переведення до Нацполіції 28.02.2017 р. Чи повинні ми були утримувати при проведенні з ним остаточного розрахунку відпускні, виплачені за «наперед» надані 5 календарних днів щорічної основ ної відпустки?
  • Педагог використовує частину щорічної відпустки: коли бути допомозі на оздоровлення Влітку 2016 року педпрацівник скористався щорічною основною відпусткою за четвертий робочий рік (з 27.08.2015 р. по 26.08.2016 р.) повної тривалості з виплатою допомоги на оздоровлення. У грудні 2016 року перед відпусткою у зв’язку з вагітністю та пологами цьому педпрацівнику надано частину щорічної основної відпустки за п’ятий робочий рік (з 27.08.2016 р. по 26.08.2017 р.). Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами закінчилася у квітні 2017 року, після завершення якої педпрацівник одразу ж використовує ще одну частину щорічної основної відпустки за п’ятий робочий рік. Чи потрібно педпрацівнику виплатити допомогу на оздоровлення при наданні щорічної основної відпустки у квітні 2017 року?
  • Компенсація зарплати: виплата боргів у квітні 2017 року Якщо роботодавець своєчасно не виплатив працівникам зарплату, то він зобов’язаний при виплаті такої заборгованості нарахувати і виплатити компенсацію. Така компенсація належить у разі затримки виплати зарплати на один календарний місяць і більше. Причому компенсують «чисту» зарплату (за мінусом утриманих податків, зборів і внесків) і тільки в тому випадку, якщо індекс споживчих цін (далі — ІСЦ) наростаючим підсумком за період невиплати перевищить 100 %.
  • Ознаки доходів у формі № 1ДФ Якщо ви нараховуєте та виплачуєте фізичним особам дохід, то як податковий агент зобов’язані відобразити інформацію про це в Податковому розрахунку за формою № 1ДФ. Причому не має значення, оподатковувані це доходи чи неоподатковувані, виплачені у грошовій чи натуральній формі. Tудь-який дохід, нарахований/виплачений фізособі, має бути відображений у такій звітності. І це не тільки звична будь-якому роботодавцю заробітна плата. )идів доходів, нарахованих і виплачених фізичним особам, безліч — лікарняні, допомога по вагітності та пологах, вихідна допомога, матеріальна допомога, винагорода за ЦПД тощо.
?

За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить