Педагог використовує частину щорічної відпустки: коли бути допомозі на оздоровлення

В обраному У обране
Друк
Литвин Алла, заступник директора Департаменту заробітної плати та умов праці — начальник відділу оплати праці в бюджетній сфері
Оплата праці Квітень, 2017/№ 8
Влітку 2016 року педпрацівник скористався щорічною основною відпусткою за четвертий робочий рік (з 27.08.2015 р. по 26.08.2016 р.) повної тривалості з виплатою допомоги на оздоровлення. У грудні 2016 року перед відпусткою у зв’язку з вагітністю та пологами цьому педпрацівнику надано частину щорічної основної відпустки за п’ятий робочий рік (з 27.08.2016 р. по 26.08.2017 р.). Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами закінчилася у квітні 2017 року, після завершення якої педпрацівник одразу ж використовує ще одну частину щорічної основної відпустки за п’ятий робочий рік. Чи потрібно педпрацівнику виплатити допомогу на оздоровлення при наданні щорічної основної відпустки у квітні 2017 року?

Педагогічним і науково-педагогічним працівникам гарантовано виплату допомоги на оздоровлення в розмірі місячного посадового окладу (ставки зарплати) при наданні щорічної відпустки (ст. 57 Закону України «Про освіту» від 23.05.91 р. № 1060-XII, далі — Закон про освіту).

Уточнимо: така виплата має обов’язковий характер при наданні щорічної відпустки педагогічним і науково-педагогічним працівникам, посади яких передбачено Переліком посад педагогічних та науково-педагогічних працівників, затвердженим постановою КМУ від 14.06.2000 р. № 963. Зауважимо, що зазначена допомога на оздоровлення виплачується педагогічним і науково-педагогічним працівникам при наданні будь-якої частини щорічної відпустки.

Отже, кошти на виплату допомоги на оздоровлення, зазначеної у ст. 57 Закону про освіту, обов’язково мають бути затверджені кошторисом закладу. При цьому при формуванні фонду оплати праці на відповідний бюджетний (календарний) рік для кожного педагогічного (науково-педагогічного) працівника передбачається одна обов’язкова допомога на оздоровлення.

Увага! Педагогу виплачується обов’язкова допомога на оздоровлення тільки один раз у календарному році при наданні будь-якої частини щорічної відпустки.

У випадку, наведеному в запитанні, педпрацівник використав щорічну основну відпустку за п’ятий робочий рік (з 27.08.2016 р. по 26.08.2017 р.): частину — у грудні 2016 року частину — у квітні 2017 року. При цьому влітку 2016 року йому вже виплачувалася допомога на оздоровлення, передбачена ст. 57 Закону про освіту, при наданні щорічної основної відпустки за четвертий робочий рік. Отже, у 2016 році йому вже не належить виплата допомоги на оздоровлення згідно зі ст. 57 Закону про освіту. Саме тому педагогу і не виплачувалася допомога на оздоровлення у грудні 2016 року при наданні частини щорічної основної відпустки за п’ятий робочий рік.

Тоді як при наданні частини щорічної основної відпустки за п’ятий робочий рік у квітні 2017 року педпрацівнику належить виплата допомоги на оздоровлення, передбаченої ст. 57 Закону про освіту. Пояснимо причини. По-перше, до щорічної основної відпустки за п’ятий робочий рік педагогу ще не виплачувалася допомога на оздоровлення, що має обов’язковий характер. По-друге, дотримується умова про те, що педпрацівнику належить виплата допомоги на оздоровлення згідно зі ст. 57 Закону про освіту один раз протягом бюджетного (календарного) року.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток ifactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд