(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
1/12
Оплата праці
Оплата праці
Грудень , 2017/№ 23

Новини та події

Нове свято на календарі: що врахувати

З 02.12.2017 р. набув чинності Закон України від 16.11.2017 р. № 2211-VIII (далі — Закон № 2211), яким унесено зміни до ст. 73 КЗпП.

Так, до переліку святкових і неробочих днів доданий новий святковий день, а саме 25 грудня — Різдво Христове. При цьому 7 січня також залишився святковим днем — Різдво Христове.

Водночас поменшало травневих свят. Тепер святковим днем вважається лише 1 травня, а ось 2 травня статус святкового дня втратило. Більш того, тепер першотравневе свято носить назву День праці (раніше — День міжнародної солідарності трудящих).

Відзначимо, що Закон № 2211 набрав чинності з дня, наступного за днем його опублікування. Цей Закон опублікований у газетах «Голос України» від 01.12.2017 р. № 225 і «Урядовий кур’єр» від 01.12.2017 р. № 227. Отже, Закон № 2211 набув чинності 02.12.2017 р.

Зверніть увагу: оскільки Закон № 2211 набув чинності 02.12.2017 р., вже у 2017 році 25 грудня вважатиметься святковим днем. Що слід врахувати? Робота у святковий день 25.12.2017 р. не проводиться. У свою чергу, це впливає на норми тривалості робочого часу для грудня 2017 року і загалом за 2017 рік.

Найбільш поширеним графіком роботи є п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями в суботу і неділю при однаковій тривалості часу роботи за день протягом робочого тижня. У зв’язку з відзначенням 25.12.2017 р. нового святкового дня (Різдво Христове) при такому графіку роботи в грудні 2017 року — 20 робочих днів, а норми тривалості робочого часу складають:

— при 40-годинному робочому тижні: для грудня 2017 року — 160,0 год, за 2017 рік — 1978,0 год;

— при 39-годинному робочому тижні: для грудня 2017 року — 156,0 год, за 2017 рік — 1934,4 год;

— при 38,5-годинному робочому тижні: для грудня 2017 року — 154,0 год, за 2017 рік — 1909,6 год;

— при 36-годинному робочому тижні: для грудня 2017 року — 144,0 год, за 2017 рік — 1785,6 год;

— при 33-годинному робочому тижні: для грудня 2017 року — 132,0 год, за 2017 рік — 1636,8 год;

— при 30-годинному робочому тижні: для грудня 2017 року — 120,0 год, за 2017 рік — 1488,0 год;

— при 25-годинному робочому тижні: для грудня 2017 року — 100,0 год, за 2017 рік — 1240,0 год;

— при 24-годинному робочому тижні: для грудня 2017 року — 96,0 год, за 2017 рік — 1190,4 год;

— при 20-годинному робочому тижні: для грудня 2017 року — 80,0 год, за 2017 рік — 992,0 год;

— при 18-годинному робочому тижні: для грудня 2017 року — 72,0 год, за 2017 рік — 892,8 год.

Якщо ж графік роботи не відповідає вищезгаданій п’ятиденці, то вам необхідно самостійно розрахувати норми тривалості робочого часу за грудень 2017 року і підсумковий показник за 2017 рік.

Крім того, оскільки 25.12.2017 р. є святковим днем, нагадуємо:

— передсвятковий робочий день 24.12.2017 р. припадає на неділю. Отже, робочий день 24.12.2017 р. не скорочуємо на 1 годину при п’ятиденці з вихідними днями в суботу і неділю, а також при шестиденці з вихідним днем у неділю;

— якщо на період щорічної відпустки або соцвідпустки на дітей припадає 25.12.2017 р., то період таких відпусток необхідно збільшити на такий святковий день (ч. 2 ст. 5 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР). Якщо в установі був виданий наказ, яким не передбачається збільшення періоду щорічної відпустки або соцвідпустки на дітей у зв’язку з тим, що на період цих відпусток припадає новий святковий день 25.12.2017 р., роботодавцеві необхідно видати новий наказ. У цьому новому наказі слід передбачити зміни в раніше виданий наказ про надання щорічної відпустки або соцвідпустки на дітей, де і вказати про збільшення періодів таких відпусток на 1 календарний день (відкоригувати періоди надання вказаних відпусток);

— періоди інших відпусток (відпустки без збереження зарплати, додаткової оплачуваної навчальної відпустки, «чорнобильської» відпустки, «бойової» відпустки) на святкові дні (у тому числі 25.12.2017 р.) не подовжуємо;

— якщо 25.12.2017 р. працівник згідно з листком непрацездатності хворіє або перебуває у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, то працівникові за цей день виплачують допомогу по тимчасовій непрацездатності або допомогу по вагітності та пологах;

— оскільки 25.12.2017 р. є святковим днем, то цей день не оплачується для працівників, які перебувають у відрядженні, проходять строкову військову службу, військову службу за контрактом під час дії особливого періоду;

— святковий день 25.12.2017 р. виключаємо з розрахункового періоду для обчислення відпускних (п. 7 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100). Це актуально при обчисленні оплати за відпустки, що надаються починаючи з січня 2018 року. При цьому 25.12.2017 р. не виключається з розрахункового періоду для визначення лікарняних і декретних (п. 3 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 р. № 1266);

— робота у святковий день 25.12.2017 р. оплачується в подвійному розмірі згідно зі ст. 107 КЗпП.

Також відзначимо: у 2018 році перелік святкових і неробочих днів виглядатиме так: 1 січня — Новий рік; 7 січня — Різдво Христове; 8 березня — Міжнародний жіночий день; 8 квітня — Пасха (Великдень); 1 травня — День праці; 9 травня — День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (День перемоги); 27 травня — Трійця; 28 червня — День Конституції України; 24 серпня — День незалежності України; 14 жовтня — День захисника України; 25 грудня — Різдво Христове.

Якщо у вашій установі розраховані норми тривалості робочого часу для 2018 року без урахування останніх змін у переліку святкових і неробочих днів, то їх треба перерахувати для травня і грудня 2018 року. Також перевірте підсумкові норми тривалості робочого часу для 2018 року.

Надбавка за ранг держслужбовцям: два відомства — одна думка

У листі від 30.06.2017 р. № 5941/13-17 Нацдержслужби підтримало Мінсоцполітики (див. лист Міністерства від 23.09.2016 р. № 1346/13/84-16) щодо виплати надбавки за ранг держслужбовцю у разі, якщо ним місяць відпрацьований не повністю у зв’язку з хворобою, перебуванням у відпустці.

Так, Нацдержслужби і Мінсоцполітики збіглися в думці: якщо згідно з табелем обліку використання робочого часу з різних причин (хвороба, перебування у відпустці) держслужбовцем не повністю відпрацьований календарний місяць, за який нараховується зарплата, то надбавка за ранг виплачується пропорційно фактично відпрацьованому часу.

Аналогічний підхід (виплата надбавки за ранг держслужбовцю пропорційно відпрацьованому часу) застосовується в разі виникнення права на надбавку за ранг або зміни її розміру в середині місяця у зв’язку з присвоєнням чергового рангу (надбавка за ранг установлюється з дня його присвоєння) і в разі, коли держслужбовець працює на умовах неповного робочого дня або неповного робочого тижня (п. 2 постанови КМУ від 20.04.2016 р. № 306).

Надбавка за вислугу років держслужбовцям: з якої дати застосовувати

Мінсоцполітики в листі від 29.05.2017 р. № 985/0/102-17/28 підтвердило: розмір надбавки за вислугу років держслужбовцю збільшується з дня набуття права на підвищення або з дня виникнення права на таку надбавку.

Мінсоцполітики обґрунтовує таку позицію правилами обчислення стажу держслужби. Так, стаж держслужби обчислюють у днях, місяцях і роках (п. 5 Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою КМУ від 25.03.2016 р. № 229).

новини додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті