(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
3/14
Оплата праці
Оплата праці
Грудень , 2017/№ 24

На основному місці роботи право на індексацію не настало: чи індексувати зарплату за сумісництвом

http://tinyurl.com/yxasko4r
Працівник — зовнішній сумісник працює на підприємстві на умовах неповного робочого часу з оплатою на 0,5 ставки (оклад на повну зайнятість 3600 грн.). На основному місці роботи працівник працює на повну зайнятість, розмір окладу 4000 грн. (останнє підвищення було у вересні 2017 року, індексації-різниці немає). На роботі за сумісництвом останнє підвищення окладів було в серпні 2017 року. Чи треба в грудні 2017 року індексувати зарплату зовнішнього сумісника, якщо він надасть довідку з основного місця роботи про те, що індексація йому не нараховувалася, оскільки право на неї ще не настало?

Заробітну плату індексують як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом. Це передбачено ст. 10 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03.07.91 р. № 1282-XII (далі — Закон про індексацію) і п. 7 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2003 р. № 1078 (далі — Порядок № 1078). При цьому спочатку проводять індексацію доходів за основним місцем роботи, потім індексують зарплату за сумісництвом. На роботі за сумісництвом зарплату індексують за умови надання довідки з основного місця роботи про розмір доходу, що підлягає індексації, і проіндексованого доходу.

Увага! На роботі за сумісництвом індексація доходів проводиться в межах суми, що не перевищує ПМПО, з урахуванням отриманої зарплати за основним місцем роботи.

Зарплату індексують за кожною посадою окремо, тобто окремо за основним місцем роботи, і окремо за сумісництвом*. Це означає, що «базовий» місяць визначають за кожною посадою (тобто за кожним місцем роботи) окремо. Окремо визначають і суму індексації за кожною посадою (за кожним місцем роботи) виходячи з ПМПО, але виплачують пропорційно зайнятості (відпрацьованому часу) працівника.

* Див. також лист Мінсоцполітики від 01.08.2014 р. № 8538/0/14-14/10. — Прим. ред.

Водночас відповідно до п. 5 Порядку № 1078 працівникам підприємств і організацій, що знаходяться на госпрозрахунку, підвищення заробітної плати у зв’язку зі зростанням рівня інфляції проводиться в порядку, визначеному в колективних договорах, але не нижче норм, визначених Законом про індексацію і положеннями цього Порядку.

У наведеному прикладі працівникові за основним місцем роботи оклад останній раз підвищувався у вересні 2017 року. У грудні 2017 року право на індексацію зарплати не настало, оскільки індекс споживчих цін за жовтень, який впливає на грудневу індексацію, не перевищив поріг індексації (101,2 % < 103 %). Тому в грудні на основному місці роботи зарплату не індексують.

Керуючись п. 5 Порядку № 1078, підприємство, на якому працівник працює за сумісництвом, може прийняти рішення про проведення індексації його зарплати з урахуванням зайнятості працівника.

Сума індексації зарплати за грудень 2017 року на роботі за сумісництвом на повну ставку складе:

1762 грн. х 3,2 % = 56,38 грн.,

де 3,2 — коефіцієнт індексації в грудні-2017 для «базового» серпня-2017.

Оскільки працівник на роботі за сумісництвом працює в умовах неповного робочого часу, індексацію виплачують пропорційно відпрацьованому часу:

56,38 грн. х 0,5 ставки = 28,19 грн.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
основне місце роботи, робота за сумісництвом, індексація зарплати додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті