(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
10/14
Оплата праці
Оплата праці
Грудень , 2017/№ 24

Учитель-логопед у дитсадку: комплект підвищень і надбавок

http://tinyurl.com/y3nbd6fa
У закладі дошкільної освіти є посада учителя-логопеда, але логопедичний пункт не створений. Чи має право такий учитель-логопед право на підвищення посадового окладу в розмірі від 15 до 25 % за роботу в групах спеціального призначення?

Відповідно до п. 3 розд. III «Спеціальні та комбіновані дошкільні навчальні заклади» Типових штатних нормативів дошкільних навчальних закладів, затверджених наказом МОН від 04.11.2010 р. № 1055, для дітей з порушеннями мови вводиться по 1 штатній одиниці учителя-логопеда на кожну таку групу.

Ставки заробітної плати учителів-логопедів у дошкільних навчальних закладах виплачуються за 20 годин викладацької роботи на тиждень (п.п. «в» п. 64 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міносвіти від 15.04.93 р. № 102, далі — Інструкція № 102).

Тепер щодо підвищеної оплати за роботу в спеціальних групах. Ставки заробітної плати педагогічним працівникам у дитячих дошкільних закладах (групах) для дітей і підлітків, які мають вади у фізичному чи розумовому розвитку, потребують особливих умов виховання або тривалого лікування, підвищуються на 20 % (п.п. «в» п. 28 Інструкції № 102).

Крім того, відповідно до п.п. «д» п. 24 Інструкції № 102 ставка заробітної плати учителя-логопеда, який має педагогічне звання «старший учитель», підвищується на 10 %.

Статтею 61 Закону України «Про освіту» від 05.09.2017 р. № 2145-VIII педагогічним працівникам передбачено встановлення щомісячно надбавки за вислугу років у відсотках до посадового окладу (ставки заробітної плати) залежно від стажу педагогічної роботи в таких розмірах: понад 3 роки — 10 %, понад 10 років — 20 %, понад 20 років — 30 %.

З метою підвищення престижності праці педагогічних працівників КМУ постановою «Про встановлення надбавки педагогічним працівникам дошкільних, позашкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, вищих навчальних закладів I — II рівня акредитації, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування» від 23.03.2011 р. № 373 установлено надбавки в граничному розмірі 20 % посадового окладу (ставки заробітної плати) усім категоріям педагогічних працівників, зокрема учителям-логопедам.

При цьому додаток № 5 «Перелік спеціальних закладів (з особливим режимом), робота в яких дає право на підвищення посадових окладів на 15 — 25 відсотків» до Інструкції № 102 застосовується при підвищенні посадових окладів лише тих працівників закладів освіти, що зазначені в п. 31 цієї Інструкції. Тобто працівників з числа адміністративно-господарського, обслуговуючого та навчально-допоміжного персоналу (крім помічників вихователя), які за характером роботи безпосередньо спілкуються з учнями, вихованцями спеціальних (з особливим режимом) закладів, а також класів (груп) спеціального призначення, організованих у закладах загального типу.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
заклад дошкільної освіти, учитель-логопед, групи спеціального призначення, підвищення посадового окладу додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті