(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 23
  • № 22/1
  • № 22
  • № 21
  • № 20/1
  • № 20
  • № 19
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
12/14
Оплата праці
Оплата праці
Грудень , 2017/№ 24

Сестра медична → фельдшер-лаборант: визначаємо тарифний розряд після переведення

Працівник має вищу кваліфікаційну категорію зі спеціальності «Сестринська справа», обіймав посаду сестри медичної (9 тарифний розряд). Цього працівника переведено на посаду фельдшера-лаборанта. Який тарифний розряд має бути установлено такому працівнику за посадою фельдшера-лаборанта?

Питання оплати праці працівників закладів охорони здоров’я регулюються Умовами оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затвердженими спільним наказом Мінпраці та МОЗ від 05.10.2005 р. № 308/519 (далі — Умови № 308/519). Посадові оклади встановлюються залежно від займаної посади та кваліфікації працівників і визначаються за Єдиною тарифною сіткою розрядів і коефіцієнтів (далі — ЄТС) виходячи з тарифного розряду, присвоєного працівникові за ЄТС.

Тарифні розряди фахівців з базовою та неповною вищою освітою, до яких належать сестри медичні та фельдшери-лаборанти, наведені в п.п. 2.2.8 Умов № 308/519 (ср. 025069200). Так, розміри посадових окладів сестер медичних установлюються за 6 — 9 тарифними розрядами, а фельдшерів-лаборантівза 7 — 10 тарифними розрядами залежно від кваліфікації працівника.

Слід зазначити, що оклад з урахуванням кваліфікаційної категорії установлюється працівникам за умови їх роботи за тією спеціальністю, за якою присвоєно кваліфікаційну категорію (п.п. 5 п.п. 2.4.1 Умов № 308/519).

Працювати на посаді сестри медичної може особа з неповною вищою освітою (молодший спеціаліст) або базовою вищою освітою (бакалавр) за напрямом підготовки «Медицина», спеціальністю «Сестринська справа», «Лікувальна справа» або «Акушерська справа», яка пройшла спеціалізацію за профілем роботи (Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 78 «Охорона здоров’я», затверджений наказом МОЗ від 29.03.2002 р. № 117).

Від фельдшера-лаборанта вимагається наявність неповної вищої освіти (молодший спеціаліст) або базової вищої освіти (бакалавр) за напрямом підготовки «Медицина», спеціальністю «Лабораторна діагностика» або «Лікувальна справа» та спеціалізація за профілем роботи.

Висновок: Якщо сестра медична пройшла спеціалізацію зі спеціальності «Лабораторна діагностика», то їй установлюється оклад фельдшера-лаборанта за 7 тарифним розрядом за ЄТС, оскільки робота саме на цій посаді не вимагає стажу роботи за цією спеціальністю. Якщо ж працівник при переведенні на цю посаду не пройшов таку спеціалізацію, йому встановлюється 7 тарифний розряд фельдшера-лаборанта без кваліфікаційної категорії, та він має бути направлений закладом на курси зі спеціалізації зі спеціальності «Лабораторна діагностика».

сестра медична, фельдшер-лаборант, переведення на іншу посаду, тарифний розряд додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті