(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 2/1
  • № 2
  • № 1
  • № 24/1
  • № 24
  • № 23
  • № 22/1
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
3/12
Оплата праці
Оплата праці
Лютий , 2017/№ 3

Щодо документів, які є підставою для призначення лікарняних та декретних працівникам — внутрішнім сумісникам

Лист від 17.01.2017 р. № 5.2-28-65

Виконавча дирекція Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності розглянула ваше звернення та повідомляє.

Відповідно до частини 1 статті 31 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.99 р. № 1105 підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності, а в разі роботи за сумісництвом — копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи.

Згідно з пунктом 30 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2001 року № 1266 (далі — Порядок), у разі, коли на момент настання страхового випадку застрахована особа працює за сумісництвом, обчислення середньої заробітної плати здійснюється страхувальниками окремо за основним місцем роботи та за сумісництвом. Розрахунковий період у такому разі визначається за кожним місцем роботи окремо.

Страхові виплати та оплата перших п’яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця здійснюються на підставі копії виданого в установленому порядку листка непрацездатності, засвідченої підписом керівника і скріпленої печаткою за основним місцем роботи, та довідки про середню заробітну плату за основним місцем роботи. Якщо особа працює на кількох роботах за сумісництвом, додатково додаються довідки про середню заробітну плату за місцями роботи за сумісництвом.

У такому разі сумарна заробітна плата, з якої розраховуються виплати, в період розрахунку за основним місцем роботи та за місцем (місцями) роботи за сумісництвом не може перевищувати розміру максимальної величини бази нарахування єдиного внеску.

Норми Порядку не відрізняють окремо внутрішнє та зовнішнє сумісництво.

У разі, якщо застрахована особа на момент настання страхового випадку працює в одній установі за основним місцем роботи та як сумісник, обчислення середньої заробітної плати здійснюється страхувальником окремо за основним місцем роботи та за сумісництвом. При цьому чинним законодавством передбачена наявність копії листка непрацездатності та довідки про заробітну плату за основним місцем роботи незалежно від того, один роботодавець у працівника чи різні. На зворотньому боці оригіналу листка непрацездатності вноситься запис про розрахунок матеріального забезпечення за основним місцем роботи, а на зворотньому боці його копії — про розрахунок матеріального забезпечення за місцем роботи за сумісництвом.

Заступник Голови комісії Т. Блажинська

Коментар редакції

Нараховуємо лікарняні та декретні внутрішньому суміснику: самі собі робимо копію лікарняного і виписуємо довідку про середню зарплату

Питання, розглянуте в листі, що коментується, стосується документального оформлення призначення лікарняних та декретних працівникам — внутрішнім сумісникам.

Уся справа в тому, що «завдяки» змінам, які були внесені до Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 р. № 1266 (далі — Порядок № 1266), постановою КМУ від 26.06.2015 р. № 439 (набула чинності з 04.07.2015 р.), лікарняні та декретні працівникам — внутрішнім сумісникам треба розраховувати окремо за основним місцем роботи і окремо за внутрішнім сумісництвом.

Так установлено п. 30 Порядку № 1266. У ньому сказано: якщо на момент настання страхового випадку застрахована особа працює за сумісництвом, обчислення середньої зарплати проводиться страхувальниками окремо за основним місцем роботи і окремо за сумісництвом. Розрахунковий період у такому разі визначається за кожним місцем роботи окремо.

При цьому також визначено, що за місцем роботи за сумісництвом лікарняні та декретні нараховуються на підставі копії виданого в установленому порядку листка непрацездатності, засвідченої підписом керівника за основним місцем роботи, і довідки про середню зарплату за основним місцем роботи.

У разі призначення лікарняних та декретних працівнику — внутрішньому суміснику ні в кого не викликає сумнівів необхідність надання цих документів. А ось що робити, якщо працівник — внутрішній сумісник? Невже є необхідність в тому, щоб роботодавець робив сам собі копію листка непрацездатності і виписував довідку про середню зарплату за основним місцем роботи?

Скажемо відразу: відправляючи офіційний запит на адресу Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, ми сподівалися на відповідь, що хоча б довідку про середню зарплату самому собі роботодавець у цьому випадку робити не повинен.

Але! На жаль, наші очікування не виправдалися. Фахівці Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до вирішення цього питання підійшли суто з формального боку. У ст. 31 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.99 р. № 1105-XIV і в п. 30 Порядку № 1266 визначено: для обчислення суми лікарняних та декретних за сумісництвом роботодавець повинен мати копію листка непрацездатності і довідку про середню зарплату за основним місцем роботи. Винятків немає. Отже, цю вимогу треба виконувати і при розрахунку грошової допомоги працівнику — внутрішньому суміснику.

При цьому фахівці Фонду вказують на те, що запис про розрахунок лікарняних (декретних) за сумісництвом треба внести на зворотний бік копії листка непрацездатності. Проте це можливо зробити тільки у разі, якщо там є для цього місце або розділ «НАЛЕЖИТЬ ДО ВИПЛАТИ» не заповнено.

Крім того, оскільки бланк листка непрацездатності морально застарів, реальніше це зробити так: до копії лікарняного листка і довідки про середню зарплату з основного місця роботи додати розрахунок середньої заробітної плати за сумісництвом за відповідний розрахунковий період, засвідчений підписами керівника, головного бухгалтера і печаткою установи, організації.

До речі, таке ж заповнення листка непрацездатності, зокрема розділу «ДОВІДКА ПРО ЗАРОБІТНУ ПЛАТУ», не є порушенням (допускається) і при призначенні допомоги за основним місцем роботи (див. лист Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 20.07.2016 р. № 2.4-46-1257 // «ОП», 2016, № 18, с. 5).

Отже, зробимо висновок.

При розрахунку лікарняних працівнику — внутрішньому суміснику ми повинні:

1. Зробити самі собі копію листка непрацездатності.

2. Скласти протокол засідання комісії із соціального страхування.

3. Виписати самим собі довідку про середню зарплату за основним місцем роботи цього співробітника.

4. До копії листка непрацездатності додати окремий розрахунок суми лікарняних або декретних за внутрішнім сумісництвом.

Ну що ж, у зв’язку з такою позицією фахівців Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності у роботодавців, які мають велику кількість внутрішніх сумісників, паперової роботи явно додасться.

Тетяна РУДА, головний редактор

лікарняні додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті