Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

ЗП = 2240 грн.: чи застосовувати ПСП

Гуль Тетяна, експерт з питань оплати праці (e-mail: t.gul@id.factor.ua)
Оплата праці Лютий, 2017/№ 4
Друк
Працівник працює за основним місцем роботи в режимі неповного робочого часу. Він надав роботодавцю заяву на застосування податкової соціальної пільги. За лютий 2017 року такому працівнику нарахували зарплату в сумі, що дорівнює 2240 грн. Чи застосовується до зарплати в розмірі 2240 грн. податкова соціальна пільга?

Порядок надання податкової соціальної пільги (далі — ПСП) установлено у ст. 169 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі — ПКУ).

Правом на ПСП можуть скористатися працівники, чия зарплата не перевищує граничного доходу ( п.п. 169.1.1 ПКУ). При цьому розмір такого граничного доходу розраховується таким чином: прожитковий мінімум, установлений для працездатної особи (ПМПО) на 1 січня звітного податкового року, множать на 1,4, а отриманий результат округлюють до найближчих 10 грн.

Зверніть увагу: граничний розмір установлюють на початку звітного податкового року і протягом року він не змінюється. На 2017 рік розмір граничного доходу, що дає право на ПСП, дорівнює 2240 грн. (1600 грн. х 1,4), а для одного з батьків, які користуються правом на ПСП «на дітей», — 2240 грн. х кількість дітей (для другого з батьків — на загальних підставах, тобто 2240 грн.).

Таким чином, якщо нарахована зарплата працівника дорівнює або менше граничного доходу (у 2017 році 2240 грн.), то до такого доходу може бути застосовано ПСП у розмірі 800 грн. (50 % від розміру ПМПО, установленого законом на 1 січня звітного року). Якщо ж зарплата працівника перевищує зазначену межу хоча б на 1 копійку, то застосувати ПСП до його зарплати не вийде.

Нагадаємо, що ПСП може застосовуватися до зарплати тільки за одним місцем роботи, яке платник податків визначає самостійно. Підставою для її застосування є заява про застосування ПСП, яку платник податків повинен подати роботодавцю.

Давайте визначимо суму ПДФО, що підлягає сплаті з урахуванням ПСП, за умовами, наведеними в запитанні:

(2240 - 800) х 18 : 100 = 259,20 (грн.),

де 2240 — сума нарахованої зарплати за лютий 2017 року;

800 — розмір звичайної ПСП;

18 % — ставка ПДФО.

Крім того, сума військового збору, що також буде утримана із зарплати працівника, становитиме:

2240 х 1,5 : 100 = 33,60 (грн.), де 1,5 % — ставка військового збору.

У результаті працівник отримає «на руки» 1947,20 грн. (2240 - 259,20 - 36,60).

До речі, ще роботодавцеві необхідно нарахувати ЄСВ. Оскільки нарахована зарплата основного працівника — не інваліда виявилася менше мінімальної заробітної плати (МЗП), треба виконати вимоги ч. 5 ст. 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI щодо сплати ЄСВ виходячи з МЗП. Сума ЄСВ становитиме 704 грн. (3200 грн. х 22 %).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Увійдіть, щоб читати більше! Авторизовані користувачі одержують безкоштовно 5 статей на місяць