(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 3
  • № 2/1
  • № 2
  • № 1
  • № 24/1
  • № 24
  • № 23
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
11/15
Оплата праці
Оплата праці
Лютий , 2017/№ 4

На посаду професора без однойменного вченого звання: що з тарифним розрядом

Науково-педагогічний працівник обіймав посаду доцента. У нього є науковий ступінь кандидата наук і вчене звання доцента. Зараз цей науково-педагогічний працівник обіймає посаду професора, не маючи при цьому вченого звання професора. Який тарифний розряд йому має бути установлений?

У додатку 2 до наказу МОН «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» від 26.09.2005 р. № 557 (далі — наказ № 557) передбачено: науково-педагогічним працівникам, які обрані чи призначені на посаду професора, не маючи відповідного вченого звання, один раз строком до двох років від часу першого обрання чи призначення встановлюється 20-й тарифний розряд.

У п. 6.2 Інструкції про оплату праці та розміри ставок заробітної плати професорсько-викладацького складу вищих навчальних закладів, затвердженої наказом Міносвіти від 02.04.93 р. № 90, вказано: якщо після закінчення двох років перебування на посаді професора вчене звання не присвоєно, такій особі встановлюється оклад асистента (викладача) з урахуванням наявності наукового ступеня, а при переході на цю посаду з посад доцента, старшого викладача — оклад доцента, старшого викладача.

Зазначена Інструкція на даний час є чинною і з 1 вересня 2005 року застосовується в частині, що не суперечить умовам оплати праці, визначеним наказом № 557.

Увага! Установлення розміру посадового окладу обраному чи призначеному на посаду професора працівникові (без ученого звання професора) на рівні 20-го тарифного розряду обмежується терміном до двох років.

Після закінчення двох років працівник, якому не присвоєно вчене звання професора, продовжує обіймати посаду професора, але посадовий оклад йому встановлюється на рівні 19-го тарифного розряду, передбаченого за посадою доцента, з якої він обирався.

Згода науково-педагогічного працівника на таке зниження посадового окладу не потрібна, оскільки обираючись на посаду професора без однойменного звання, працівник повідомлений або повинен бути повідомлений саме про такі умови праці. Термін два роки надається в таких випадках науково-педагогічним працівникам з тим, щоб вони виконали всі передбачені законодавством вимоги, необхідні для присвоєння відповідного вченого звання.

науково-педагогічний працівник, професор, вчене звання, тарифний розряд додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті