(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
14/15
Оплата праці
Оплата праці
Лютий , 2017/№ 4

Медстатистик за сумісництвом: визначаємо тарифний розряд і право на надбавку за вислугу років

http://tinyurl.com/y555bon8
У закладі охорони здоров’я працює працівниця: за основною посадою — медсестрою I кваліфікаційної категорії (має право на надбавку за вислугу років у 20-відсотковому розмірі), за сумісництвом — медичним статистиком на 0,5 ставки. Ця працівниця не має спеціалізації за фахом «Медична статистика». Який тарифний розряд їй необхідно установити як медичному статистику та чи має вона право на надбавку за вислугу років у 20-відсотковому розмірі за цією посадою?

Почнемо з визначення права на надбавку за вислугу років. Для цього звернемося до Порядку виплати надбавки за вислугу років медичним та фармацевтичним працівникам державних та комунальних закладів охорони здоров’я, затвердженого постановою КМУ від 29.12.2009 р. № 1418 (далі — Порядок № 1418).

Відповідно до п. 3 цього Порядку надбавка за вислугу років виплачується, зокрема, фахівцям з базовою вищою та неповною вищою медичною освітою усіх спеціальностей. Номенклатурою спеціальностей молодших спеціалістів з медичною освітою, наведеною у додатку 1 до Положення про атестацію молодших спеціалістів з медичною освітою, затвердженого наказом МОЗ від 23.11.2007 р. № 742, передбачено спеціальність «Медична статистика».

Важливо! Робота на посаді медичного статистика дає право на надбавку за вислугу років.

Отже, у ситуації, що розглядається, медичний статистик — сумісник має право на надбавку за вислугу років у розмірі 20 % посадового окладу (з підвищеннями), тобто з урахуванням уже набутого стажу за посадами, які дають право на надбавку за вислугу років згідно з Порядком № 1418.

Кваліфікаційні вимоги до особи, яка працює на посаді статистика медичного, встановлені у Довіднику кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 78 «Охорона здоров’я», затвердженому наказом МОЗ від 29.03.2002 р. № 117. Зокрема, від нього вимагається неповна вища освіта (молодший спеціаліст) або базова вища освіта (бакалавр) за напрямом підготовки «Медицина», спеціальністю «Сестринська справа», «Лікувальна справа» або «Акушерська справа» та спеціалізація за фахом «Медична статистика».

Отже, медична сестра має право працювати за сумісництвом на посаді статистика медичного, але для присвоєння їй кваліфікаційної категорії на цій посаді необхідно пройти відповідну спеціалізацію за фахом «Медична статистика». За відсутності зазначеної спеціалізації їй встановлюється посадовий оклад медичного статистика без категорії за 6-м тарифним розрядом за Єдиною тарифною сіткою (п.п. 2.2.8 Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджених спільним наказом Мінпраці і МОЗ від 05.10.2005 р. № 308/519).

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
заклад охорони здоров’я, медичний статистик, робота за сумісництвом, тарифний розряд, надбавка за вислугу років додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті