(044) 581-10-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 1
  • № 24/1
  • № 24
  • № 23
  • № 22/1
  • № 22
  • № 21
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
1/12
Оплата праці
Оплата праці
Січень , 2017/№ 2

Щодо виплати грошової компенсації за невикористані дні щорічної відпустки без звільнення

Лист від 07.12.2016 р. № 731/13/116-16

У Департаменті заробітної плати та умов праці розглянуто ваше звернення і в межах компетенції повідомляється.

Відповідно до статті 2 Закону України «Про відпустки» (далі — Закон) право на відпустки забезпечується забороною заміни відпустки грошовою компенсацією, крім випадків, передбачених статтею 24 цього Закону.

Згідно з частиною четвертою статті 24 Закону за бажанням працівника частина щорічної відпустки замінюється грошовою компенсацією. При цьому тривалість наданої працівникові щорічної та додаткових відпусток не повинна бути менше ніж 24 календарних дні.

Тобто за бажанням працівника після використання ним за робочий рік, за який надається відпустка, 24 календарних днів щорічної відпустки, за решту днів невикористаної щорічної відпустки за цей же робочий рік йому може бути виплачена грошова компенсація. Наприклад, якщо тривалість щорічної відпустки працівника складає 31 календарний день (24 к. д. — щорічна основна відпустка і 7 к. д. — щорічна додаткова відпустка за ненормований робочий день), то за умови використання працівником за відповідний робочий рік 24 календарних днів, за 7 днів він може отримати компенсацію.

На нашу думку, на підставі відповідної заяви працівника в наказі про надання 24 календарних днів щорічної відпустки може бути також передбачено виплату грошової компенсації за решту днів цієї відпустки, одночасно з оплатою наданих днів або відразу після їх використання.

Директор Департаменту заробітної плати та умов праці О. Товстенко

КОМЕНТАР РЕДАКЦІЇ

Надання щорічної відпустки на 24 дні + компенсація за 7 невикористаних днів одночасно «прокрутити» можна: думка Мінсоцполітики

Спершу зазначимо, що ч. 4 ст. 24 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР (далі — Закон № 504) передбачено можливість виплати грошової компенсації за невикористані дні щорічної відпустки і в період трудових відносин з працівником, тобто без звільнення. Щодо її надання у нас і виникло запитання. У чому ж його суть?

Ось уже декілька років Мінсоцполітики у своїх листах (від 21.06.2012 р. № 207/13/116-12, від 24.06.2011 р. № 208/13/116-11, від 21.10.2009 р. № 629/13/84-09, від 18.06.2007 р. № 150/13/133-07) при трактуванні норми ч. 4 ст. 24 Закону № 504 використовує такий підхід: «За бажанням працівника після використання ним за робочий рік, за який надається відпустка, 24 календарних днів щорічної відпустки за решту днів невикористаної щорічної відпустки, за цей самий робочий рік має бути виплачена грошова компенсація».

Тобто по суті в цих листах Мінсоцполітики дотримується думки, що грошова компенсація за невикористані дні щорічної відпустки може бути виплачена тільки після того, як працівник саме скористається 24 календарними днями щорічної відпустки.

Однак виникло запитання: а якщо, наприклад, працівник пише заяву про надання йому щорічної основної відпустки за відпрацьований робочий рік тривалістю 24 календарних дні, чи має він право на компенсацію за невикористану щорічну додаткову відпустку (наприклад, за 7 календарних днів), яку йому виплатять одночасно із сумою відпускних, тобто до його фактичного виходу у відпустку?

Увага! Мінсоцполітики вважає, що компенсація за 7 невикористаних днів щорічної відпустки може бути виплачена після використання працівником 24 календарних днів щорічної відпустки або одночасно з виплатою відпускних за 24 календарних дні щорічної відпустки, що здійснюється до його виходу у відпустку.

Ми з таким підходом повністю погоджуємося. Судіть самі. Ось що зазначено в ч. 4 ст. 24 Закону № 504: «За бажанням працівника частина щорічної відпустки замінюється грошовою компенсацією. При цьому тривалість наданої працівникові щорічної та додаткових відпусток не повинна бути менше ніж 24 календарних дні».

Роботодавець, надаючи працівнику відпустку (виплачуючи відпускні), виконує вимогу законодавства про «надання працівнику щорічної відпустки не менше ніж 24 календарні дні». Тому працівник має право вимагати виплату компенсації за невикористані «понад» 24 календарні дні щорічної відпустки. А роботодавець не має права йому в цій виплаті відмовити.

Тому з юридичної точки зору виплата компенсації за невикористану щорічну відпустку одночасно з відпускними за щорічну відпустку, надану за робочий рік, тривалістю не менше ніж 24 календарних дні, є абсолютно законною.

При цьому підкреслимо: видавати наказ про виплату грошової компенсації за невикористані дні щорічної відпустки, що залишилися, допустимо тільки в тому випадку, якщо працівник використав або планує використовувати (про що свідчить заява і наказ про надання щорічної відпустки) саме 24 (або більше) календарні дні щорічної відпустки. У випадку якщо працівник планує використати тільки частину щорічної основної відпустки, наприклад 14 календарних днів, компенсацію за 7 невикористаних днів щорічної додаткової відпустки він отримати не може.

Людмила БЄЛЄВЦОВА, експерт з питань оплати праці

(e-mail: l.belevtsova@id.factor.ua)

щорічна відпустка, грошова компенсація додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ми сподіваємося, що ця стаття була для Вас корисною.

Щоб отримати можливість читати журнал «Оплата праці» повністю в будь-який час і з будь-якого носія, просто оформіть передплату на видання!

 

Передплата на «Оплата праці» це:

  • доступ до всіх номерів журналу та фахової літератури в будь-який час
  • читання журналу з будь-яких електронних носіїв
  • можливість обговорювати і ставити запитання експертам редакції абсолютно безкоштовно.

Передплатити «Оплата праці»

Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті
 Вхід в систему ×  Сесію завершено × Ви здійснили вхід на сайт з іншого браузера або комп'ютера. Щоб читати журнали, будь ласка, авторизуйтесь ще раз
Показати пароль  Забули пароль?
 Відновлення паролю × Введіть Ваш e-mail, і ми надішлемо Вам інформацію для відновлення пароля на поштову скриньку
 Реєстрація ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Пошта стане вашим логіном в системі. З її допомогою ви зможете увійти та відновити забутий пароль.

На пошту приходять системні повідомлення та інша корисна інформація.

Показати пароль 

Вкажіть пароль за допомогою якого ви зможете увійти в систему.

Натисніть кнопку "Показати пароль" , щоб побачити введені символи

Цей номер телефону прив'язаний до 3 email адрес: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

 ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Цей номер телефону прив'язаний до 3 email адрес: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

Дякуємо за вашу заявку! Наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом.
Телефони × (044) 581-10-10 (066) 87-010-10 (097) 78-010-10 Передзвоніть менi
Ви не авторизовані на сайті × Ця функція доступна тільки авторизованим користувачам. Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.