(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
5/14
Оплата праці
Оплата праці
Березень , 2017/№ 5

Працівника звільнено і знову прийнято: щомісячна премія та ЄСВ

http://tinyurl.com/yypj89pq
Працівника звільнено 30.01.2017 р. у зв’язку з виходом на пенсію. З 06.02.2017 р. його було прийнято на роботу назад. За умовами Положення про преміювання премії працівникам нараховуються в поточному місяці за попередній. Тому премію за січень було нараховано працівнику не при проведенні остаточного розрахунку при звільненні, а в місяці, що настає за місяцем звільнення, тобто в лютому 2017 року за січень у розмірі 300 грн. Чи нараховується на таку премію ЄСВ, і якщо так, то як вона відображається у Звіті з ЄСВ?

Для цілей справляння ЄСВ з якоїсь виплати, що нараховується після звільнення працівника, потрібно керуватися положеннями ч. 2 ст. 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI (далі — Закон № 2464). Цією нормою встановлено: для осіб, яким після звільнення нараховано зарплату (дохід) за відпрацьований час, ЄСВ нараховують на суму, що визначається шляхом ділення зарплати, виплаченої за результатами роботи, на кількість місяців, за які її нараховано.

Щомісячна премія є виплатою за відпрацьований час. Тому на її суму потрібно нарахувати ЄСВ. Але (!) Оскільки цю виплату нараховано працівнику після звільнення за договором, який на момент її нарахування вже розірвано, порядок відображення її у звітності має свої особливості.

Суму премії за розірваним договором відображайте в таблиці 6 Звіту з ЄСВ за лютий окремо від суми зарплати, нарахованої за звітний місяць з кодом типу нарахувань (КТН) «1». Нагадаємо, що з КТН «1» відображається сума заробітної плати (доходу) за виконану роботу (надані послуги), строк виконання яких перевищує календарний місяць, а також за відпрацьований час після звільнення з роботи або згідно з рішенням суду — середня зарплата за вимушений прогул.

При цьому у графі 11 Звіту з ЄСВ за лютий потрібно зазначити місяць, у якому працівника було звільнено. У нашому випадку — 01.2017 р.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
звільнення у зв’язку з виходом на пенсію, прийняття на роботу, щомісячна премія, ЄСВ додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті