(044) 581-10-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 9
  • № 8/1
  • № 8
  • № 7
  • № 6/1
  • № 6
  • № 5
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
1/16
Оплата праці
Оплата праці
Травень , 2017/№ 10

Щодо визначення розрахункового періоду

Лист від 06.10.2014 р. № 493/18/99-14 (витяг)

<…>

Щодо Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.95 р. № 100.

Пунктом 2 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.95 р. № 100, визначено, що обчислення середньої заробітної плати для оплати часу відпусток провадиться виходячи з виплат за останні 12 місяців роботи, що передують місяцю надання відпустки.

Для обчислення середньої заробітної плати працівникові, який пропрацював на підприємстві, в установі, організації менше року, середня заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за фактичний час роботи, тобто з першого числа місяця після оформлення на роботу до першого числа місяця, у якому надається відпустка або виплачується компенсації за невикористані відпустки.

При цьому слід враховувати, що якщо перший день роботи працівника був першим робочим днем для всіх, зазначений місяць буде враховуватись при обчисленні середньої заробітної плати для працівника, який пропрацював на підприємстві менше року.

Водночас зауважуємо, що листи Міністерства не є нормативно-правовими актами, за своєю природою вони носять інформаційний, рекомендаційний характер і не встановлюють нових правових норм.

Заступник директора Департаменту соціального страхування та партнерства — начальник відділу О. Пилипчук

Коментар редакції

Працівник прийнятий не з першого календарного дня місяця: чи включати цей місяць до розрахункового періоду

Ситуація. Працівник прийнятий не з першого календарного дня місяця, а з першого робочого дня цього місяця. Чи включати до розрахункового періоду для визначення суми відпускних такий місяць? Одразу відповімо — включати!

Чому виникло це запитання? А тому, що в самому Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженому постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100, фігурують такі поняття: «останні 12 календарних місяців роботи», «середня зарплата обчислюється виходячи з виплат за фактичний час роботи, тобто з першого числа місяця після оформлення на роботу до першого числа місяця, у якому надається відпустка».

Усе це наштовхує на думку, що до розрахункового періоду включається місяць прийняття на роботу, якщо працівник прийнятий з першого числа місяця. Але фахівці Мінсоцполітики в цьому питанні зайняли лояльну позицію. А саме: якщо перший день роботи працівника був першим робочим днем для всіх, то такий календарний місяць ураховуватиметься при обчисленні середнього заробітку для розрахунку відпускних.

Зазначимо, що у своїх неофіційних роз’ясненнях фахівці Мінсоцполітики завжди дотримувалися такої думки. Тішить, що це позиція підтверджена в офіційному листі, що коментується.

Наведемо приклад. Працівник прийнятий на роботу 3 жовтня 2016 року. У відпустку він збирається з 15 травня 2017 року. Який розрахунковий період для визначення суми відпускних? Відповідаємо: розрахунковий період: жовтень 2016 року — квітень 2017 року. І врахуйте, кількість календарних днів за жовтень до розрахунку відпускних ви повинні включити саме 30 (31 - 1), де 31 — кількість календарних днів за повний жовтень 2016 року і 1 — святковий день 14 жовтня День захисника України.

І насамкінець. Такий номер з визначенням розрахункового періоду для обчислення лікарняних і декретних не пройде. Для розрахунку таких виплат календарний місяць, у якому працівник прийнятий у перший робочий, але не в перший календарний день місяця, до розрахункового періоду не включається!

Тетяна РУДА, головний редактор

обчислення середньої зарплати, визначення розрахункового періоду додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ми сподіваємося, що ця стаття була для Вас корисною.

Щоб отримати можливість читати журнал «Оплата праці» повністю в будь-який час і з будь-якого носія, просто оформіть передплату на видання!

 

Передплата на «Оплата праці» це:

  • доступ до всіх номерів журналу та фахової літератури в будь-який час
  • читання журналу з будь-яких електронних носіїв
  • можливість обговорювати і ставити запитання експертам редакції абсолютно безкоштовно.

Передплатити «Оплата праці»

Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті
 Вхід в систему ×  Сесію завершено × Ви здійснили вхід на сайт з іншого браузера або комп'ютера. Щоб читати журнали, будь ласка, авторизуйтесь ще раз
Показати пароль  Забули пароль?
 Відновлення паролю × Введіть Ваш e-mail, і ми надішлемо Вам інформацію для відновлення пароля на поштову скриньку
 Реєстрація ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Пошта стане вашим логіном в системі. З її допомогою ви зможете увійти та відновити забутий пароль.

На пошту приходять системні повідомлення та інша корисна інформація.

Показати пароль 

Вкажіть пароль за допомогою якого ви зможете увійти в систему.

Натисніть кнопку "Показати пароль" , щоб побачити введені символи

Цей номер телефону прив'язаний до 3 email адрес: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

 ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Цей номер телефону прив'язаний до 3 email адрес: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

Дякуємо за вашу заявку! Наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом.
Телефони × (044) 581-10-10 (066) 87-010-10 (097) 78-010-10 Передзвоніть менi
Ви не авторизовані на сайті × Ця функція доступна тільки авторизованим користувачам. Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.