Щодо врахування періоду мобілізації і середнього заробітку при розрахунку відпускних

Міністерство соціальної політики України
Оплата праці Травень, 2017/№ 10
В обраному У обране
Друк
Лист від 22.06.2015 р. № 802/13/84-15

Департамент заробітної плати та умов праці розглянув лист щодо обчислення середньої заробітної плати для оплати часу відпусток мобілізованого працівника, який знову приступив до роботи, та повідомляє.

Обчислення середньої заробітної плати для нарахування виплат за час відпусток провадиться згідно з Порядком обчислення середньої заробітної плати, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.95 р. № 100 (далі — Порядок).

Виплати, які враховуються при обчисленні середньої заробітної плати для оплати часу відпусток, установлені пунктом 3 Порядку. До таких виплат відносяться: основна заробітна плата (тарифна ставка, оклад), доплати і надбавки, премії, які мають постійний характер, винагорода за вислугу років та підсумками роботи за рік, індексація та виплати за час, протягом якого працівнику зберігається середній заробіток, у тому числі час, коли працівники проходять військову службу за призовом у ході мобілізації відповідно до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу».

Згідно з пунктом 7 Порядку нарахування виплат за час відпусток провадиться шляхом ділення сумарного заробітку за останні перед наданням відпустки 12 місяців на відповідну кількість календарних днів року (за винятком святкових і неробочих днів, установлених законодавством). Одержаний результат перемножується на число календарних днів відпустки.

Заступник директора Департаменту — начальник відділу А. Литвин

Коментар редакції

Середній «військовий» заробіток уключають до розрахунку відпускних

Лист, що коментується, стосується середнього заробітку мобілізованого працівника і його участі в розрахунку «відпускної» середньої зарплати. Причому висновки цього листа можна сміливо застосовувати як для мобілізованих працівників, так і для працівників, які проходили військову службу за контрактом і призваних на строкову військову службу. Адже всіх таких працівників стосуються гарантії, передбачені ст. 119 КЗпП.

І який же вердикт працеоплатного відомства?

Середній заробіток за період військової служби працівника бере участь у розрахунку середньоденної зарплати при обчисленні відпускних.

Чим це обґрунтовано? Згідно з п. 3 Порядку № 100 до виплат, які беруть участь у розрахунку «відпускної» середньоденної зарплати, зокрема, належать і виплати, нараховані за час, протягом якого за працівником зберігали середній заробіток, у тому числі за час виконання державних і громадських обов’язків.

Військова служба — це не що інше, як виконання громадянських обов’язків ( ст. 119 КЗпП). Тому середній «військовий» заробіток сміливо включайте до розрахунку відпускних.

При цьому не забувайте, що в разі коли з якихось причин середній заробіток за період військової служби був нарахований не «місяць у місяць», при розрахунку середньої зарплати для оплати днів відпустки його потрібно відносити до місяців, за які його нараховано.

Тетяна ГУЛЬ, експерт з питань оплати праці

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 10 грн
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд