(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 9
  • № 8/1
  • № 8
  • № 7
  • № 6/1
  • № 6
  • № 5
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
15/16
Оплата праці
Оплата праці
Травень , 2017/№ 10

Держслужбовець переведений на нижчеоплачувану посаду в місяці виходу у відпустку: нюанси коригування «середньої» для розрахунку відпускних

Державний службовець у 2016 році працював на посаді головного спеціаліста з посадовим окладом 2585 грн. З 01.01.2017 р. посадові оклади держслужбовцям були підвищені згідно з постановою КМУ від 18.01.2017 р. № 15, і розмір посадового окладу держслужбовця, який обіймає посаду головного спеціаліста, становив 3200 грн. З 17 травня 2017 року такого працівника перевели на посаду провідного спеціаліста в тому самому держоргані з посадовим окладом 2649 грн. З 22 травня 2017 року держслужбовець іде у щорічну основну відпустку тривалістю 14 календарних днів. Чи потрібно застосовувати коефіцієнт підвищення посадових окладів при розрахунку відпускних, якщо після переведення на іншу посаду посадовий оклад держслужбовця зменшився? Якщо застосовувати, то як розрахувати такий коефіцієнт коригування?

Розрахунок суми відпускних визначено Порядком обчислення середньої заробітної плати, затвердженим постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100 (далі — Порядок № 100).

У п. 10 цього Порядку зазначено таке. У випадках підвищення тарифних ставок і посадових окладів на підприємстві, в установі, організації згідно з актами законодавства, а також за рішеннями, передбаченими в колективних договорах (угодах), як у розрахунковому періоді, так і в періоді, протягом якого за працівником зберігається середня зарплата, заробітна плата, уключаючи премії та інші виплати, що враховуються при розрахунку середньої заробітної плати, за проміжок часу до підвищення коригуються на коефіцієнт їх підвищення.

Виходячи з відкоригованої таким чином зарплати в розрахунковому періоді, визначають середньоденну зарплату, за якою оплачують період відпустки.

Увага! Заробіток не коригують, якщо підвищення посадового окладу відбулося в результаті присвоєння працівнику вищого розряду або переведення на іншу високооплачувану посаду ( абз. 3 п. 10 Порядку № 100).

У ситуації, що розглядається нами, працівник переведений на нижчеоплачувану посаду. Так, держслужбовцю відпустку надано у травні 2017 року. Розрахунковим періодом є травень 2016 року — квітень 2017 року. Крім того, у травні 2017 року він був переведений на нижчеоплачувану посаду: з посади головного спеціаліста на посаду провідного спеціаліста. Тобто з дня переведення розмір його заробітної плати зменшився. Проте це не означає, що заробіток, нарахований у розрахунковому періоді, потрібно відкоригувати у бік зменшення і привести до рівня зарплати за новою посадою. Ні, Порядком № 100 це не передбачено.

Водночас у розрахунковому періоді (травень 2016 року — квітень 2017 року) з 1 січня 2017 року згідно з постановою КМУ «Питання оплати праці працівників державних органів» від 18.01.2017 р. № 15 (далі — постанова № 15) були підвищені посадові оклади за всіма посадами держслужбовців. Це означає, що згідно з нормами Порядку № 100 зарплату, нараховану в розрахунковому періоді до підвищення, слід «дотягнути» до січневого підвищення окладів. Інакше кажучи, зарплату за травень — грудень 2016 року (до підвищення) треба відкоригувати на коефіцієнт підвищення. Заробіток за місяці розрахункового періоду, починаючи з січня 2017 року, не коригують.

На який коефіцієнт підвищення посадового окладу слід відкоригувати зарплату за травень — грудень 2016 року? У цьому випадку треба використовувати коефіцієнт підвищення за тією посадою, на якій перебував працівник у відповідних місяцях, тобто за посадою головного спеціаліста, оскільки під час роботи працівника саме на цій посаді й відбулося законодавче підвищення окладів.

Важливо! При законодавчому підвищенні окладів коригування провадиться за тією посадою, яку працівник обіймав на час підвищення посадових окладів.

Знайдемо коефіцієнт коригування:

3200 грн. : 2585 грн. = 1,2379,

де 3200 — посадовий оклад головного спеціаліста з 1 січня 2017 року згідно з постановою № 15;

2585 — посадовий оклад головного спеціаліста з 1 травня по 31 грудня 2016 року згідно з постановою КМУ «Деякі питання оплати праці державних службовців у 2016 році» від 06.04.2016 р. № 292.

Далі розрахуємо суму відпускних з урахуванням коефіцієнта коригування. Необхідні дані представимо нижче (див. таблицю).

Дані для коригування середньої зарплати

Місяці розрахункового періоду

Посада

Заробітна плата, що бере участь у розрахунку відпускних, грн.

Коефіцієнт підвищення

Відкоригована заробітна плата, грн.

Кількість календарних днів, що беруть участь у розрахунку*

Травень-2016

Головний спеціаліст

4542,80

1,2379

5623,53

28

Червень-2016

4542,80

5623,53

28

Липень-2016

4542,80

5623,53

31

Серпень-2016

4542,80

5623,53

30

Вересень-2016

4542,80

5623,53

30

Жовтень-2016

4542,80

5623,53

30

Листопад-2016

4542,80

5623,53

30

Грудень-2016

4542,80

5623,53

31

Січень-2017

5576,00

Не коригуємо

5576,00

29

Лютий-2017

5576,00

5576,00

28

Березень-2017

5576,00

5576,00

30

Квітень-2017

5576,00

5576,00

29

Разом

х

58646,40

х

67292,24

354

* Без урахування святкових і неробочих днів згідно зі ст. 73 КЗпП, що припали на розрахунковий період.

Розрахуємо середньоденну заробітну плату:

67292,24 грн. : 354 к. дн. = 190,09 грн.

Сума відпускних становитиме:

190,09 грн. х 14 к. дн. = 2661,26 грн.

переведенння на нижчеоплачувану посаду, держслужбовець, коригування середньої зарплати, коефіцієнт коригування, розрахунок відпускних додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті