(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 18/1
  • № 18
  • № 17
  • № 16/1
  • № 16
  • № 15
  • № 14/1
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
1/12
Оплата праці
Оплата праці
Жовтень , 2017/№ 19

Новини та події

Новий Закон про освіту: оплатно-трудові норми

Закон України «Про освіту» від 05.09.2017 р. № 2145-VIII набув чинності 28.09.2017 р. Проте заплановано, що окремі його норми почнуть застосовуватися пізніше.

Як і раніше, педпрацівник зобов’язаний проходити атестацію (чергова — один раз на 5 років і позачергова) (ст. 50 Закону про освіту). Зберігся припис про те, що необхідною умовою для атестації педпрацівника є підвищення ним кваліфікації. Проте процедура підвищення кваліфікації як педагогічними, так і науково-педагогічними працівниками має бути прописана в спеціальному порядку, який уповноважений затвердити КМУ (ст. 59 Закону про освіту).

Крім того, педпрацівники можуть проходити сертифікацію в порядку, затверджуваному КМУ. Підкреслимо: у ч. 2 ст. 51 Закону про освіту чітко вказано, що сертифікація педпрацівників здійснюється на добровільних засадах виключно за ініціативою такого працівника. Передбачається, що за проходження сертифікації педпрацівнику виплачуватиметься доплата (ч. 5 ст. 61 Закону про освіту), але лише з 01.01.2019 р.

Мабуть, найбільш резонансна норма в оплатному аспекті прописана в ч. 2 ст. 61 Закону про освіту: посадовий оклад педпрацівника найнижчої кваліфікаційної категорії встановлюється в розмірі 3 мінімальних зарплат. Найменший посадовий оклад науково-педагогічного працівника встановлюється на 25 % вище від посадового окладу педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії.

Перспективи непогані, але вказана норма запрацює з 01.01.2018 р., та й то, скоріш за все, не в повну силу. Річ у тім, що п.п. 1 п. 6 Прикінцевих та перехідних положень Закону про освіту передбачено поетапне, розтягнуте аж до 2023 року, підвищення окладів педагогічним і науково-педагогічним працівникам. Як це реалізовуватиметься, стане зрозуміло тільки після затвердження КМУ схем посадових окладів.

Надання окремих виплат педагогам гарантувалося старим Законом України «Про освіту» від 23.05.91 р. № 1060-XII, але і в його спадкоємцеві вони також є. Так, за педагогічними і науково-педагогічними працівниками збережено право на:

— допомогу на оздоровлення при наданні щорічної відпустки в розмірі місячного посадового окладу / ставки зарплати;

— надбавку за вислугу років у тих самих розмірах (більше 3 років — 10 %, більше 10 років — 20 % та більше 20 років — 30 % посадового окладу).

У той час за педпрацівниками збережено право на щорічну грошову винагороду в розмірі до одного посадового окладу / ставки зарплати (ч. 1 ст. 57 Закону про освіту).

Уряд змінив оклади в ОМС: кого торкнулися нововведення

Постановою КМУ від 27.09.2017 р. № 730 Уряд вніс зміни в додатки 50, 51, 54 і 55 до постанови КМУ «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» від 09.03.2006 р. № 268.

Тепер прописаний розмір окладу для посади начальника управління в апарати міських (окрім міст Києва і Севастополя) рад та їх виконавчих комітетів, сільських, селищних рад, що представляють інтереси ОТГ, та їх виконавчих комітетів (додаток 50).

Крім того, останніми правками Уряд збільшив розміри окладів для окремих посад в ОМС. Так, збільшили розміри окладів за окремими групами міст для посад начальника відділу і головного бухгалтера в додатку 50, для посади завідувача сектором у додатках 50 і 51, а також для посад «Старший: інспектор, статистик; завідувач: друкарського бюро, копіювально-розмножувального бюро» у додатку 55.

За окремими посадами, вже наявними в додатках 50, 51 і 54, визначені розміри окладів для окремих груп міст, сіл, селищ. Розміри окладів визначені для посад «Завідувач сектору» за групою міст «у містах, населених пунктах ОТГ із загальною чисельністю населення понад 15 тис. осіб» (додаток 50); «Начальник управління, відділу у складі департаменту», «Начальник відділу у складі управління, головний бухгалтер» за групою міст «у містах, що не належать до груп за оплатою праці, населених пунктах ОТГ» (додаток 51); «Спеціаліст I категорії» у графі «Села, селища з чисельністю населення до 3 тис. осіб» (додаток 54).

Також відзначимо, що з 05.10.2017 р. втратила чинність постанова КМУ від 27.05.2009 р. № 504, якою передбачалося підвищення на 50 % окладів працівників, вказаних у додатку 54, і впроваджувалася заборона на встановлення їм надбавки за високі досягнення в праці або за виконання особливо важливої роботи. Пояснюється це тим, що з 26.05.2017 р. розміри окладів працівників за посадами, вказаними у додатку 54, не підвищують на 50 %, оскільки з цієї дати розміри «схемних» окладів відповідають мінімальним гарантіям. У зв’язку з цим з 26.05.2017 р. працівникам, оклади яких зазначені в додатку 54, допустимо встановлювати надбавку за високі досягнення в праці або за виконання особливо важливої роботи.

Постанова № 730 набула чинності 05.10.2017 р.

«Новачок» у схемі посадових окладів держслужбовців

Постановою від 27.09.2017 р. № 730 Уряд вніс зміни до Переліку посад державної служби, що прирівнюються до відповідних груп оплати праці, затвердженого постановою КМУ від 18.01.2017 р. № 15.

Так, до групи оплати праці 9 «Посади спеціалістів державних органів» включена посада «консульський агент». Оскільки така посада віднесена до групи оплати праці 9, то у 2017 році розмір посадового окладу для посади консульського агента складає у держорганах, юрисдикція яких поширюється:

— на всю територію України, — 4200 грн.;

— на територію однієї або кількох областей, м. Києва або м. Севастополя, — 2750 грн.;

— на територію одного або кількох районів, міст обласного значення, — 2000 грн.

Постанова № 730 набула чинності 05.10.2017 р.

Асистент учителя ЗНЗ для роботи з «особливими» дітьми: роз’яснення МОН

Найменування посади асистента учителя загальноосвітніх навчальних закладів (далі — ЗНЗ) для роботи з учнями з порушеннями розумового або фізичного розвитку вказане по-різному в нормативних документах. Як же іменувати посаду?

МОН у листі від 29.12.2015 р. № 2/3-13-2760-15 зазначає: оскільки Закон має вищу юридичну силу, ніж постанова КМУ, слід застосовувати норми Закону, тобто Закону України «Про загальну середню освіту» від 13.05.99 р. № 651-XIV, і вживати назву посади «асистент вчителя інклюзивних класів закладів загальної середньої освіти».

Але ми вважаємо, що для забезпечення педпрацівнику усіх гарантій, що йому належні, найменування посади повинне відповідати Переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників, затвердженому постановою КМУ від 14.06.2000 р. № 963, — асистент вчителя ЗНЗ з інклюзивним та інтегрованим навчанням.

У листі МОН від 08.09.2017 р. № 2.1-2131 вказано, що асистент учителя ЗНЗ з інклюзивним та інтегрованим навчанням не має права на 20-відсоткове підвищення за роботу в ЗНЗ із класами або групами дітей з порушеннями фізичного або інтелектуального розвитку (п.п. «в» п. 28 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міносвіти від 15.04.93 р. № 102). МОН пояснює свій висновок тим, що в ЗНЗ зазначені асистенти учителя працюють з окремими учнями класу, що потребують особливих умов навчання, а не з повним класом (групою) таких учнів.

новини додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті