(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
10/12
Оплата праці
Оплата праці
Вересень , 2017/№ 17

Керівники музшколи: визначаємо тривалість щорічної основної відпустки

http://tinyurl.com/yyq3l4o2
Якої тривалості має надаватися щорічна основ на відпустка директору та заступнику директора з навчально-виховної роботи музичної школи (школи естетичного виховання) — 42 або 56 календарних днів?

Музичні школи, як і художні, хореографічні, театральні, хорові, мистецтв та інші, є початковими спеціалізованими мистецькими навчальними закладами (школами естетичного виховання), що належать до позашкільних навчальних закладів (п. 6 Переліку типів позашкільних навчальних закладів, затвердженого постановою КМУ від 06.05.2001 р. № 433).

Відповідно до п. 1.1 Положення про початковий спеціалізований мистецький навчальний заклад (школу естетичного виховання), затвердженого наказом Мінкультури від 06.08.2001 р. № 523, музичні школи як один з типів шкіл естетичного виховання належать до системи позашкільної освіти.

У ч. 4 ст. 21 Закону України «Про позашкільну освіту» 22.06.2000 р. № 1841-III вказано: педагогічним працівникам позашкільних навчальних закладів незалежно від підпорядкування, типів і форм власності надається щорічна основна відпустка тривалістю не менше 42 календарних днів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Порядок надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам навчальних закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам затверджено постановою КМУ від 14.04.97 р. № 346 (далі — Порядок № 346).

У розд. II додатка до цього Порядку, який має назву «Позашкільні навчальні заклади», передбачено тривалість щорічної основної відпустки директорам позашкільних навчальних закладів, на яких поширюються умови оплати праці працівників навчальних закладів та установ освіти, — 42 календарні дні.

Водночас приміткою 4 до розд. III «Середні навчальні заклади, навчальні заклади для громадян, які потребують соціальної допомоги і реабілітації» додатка до Порядку № 346 передбачено, що щорічна основна відпустка зазначеної тривалості (тобто 56 календарних днів) надається також відповідним категоріям працівників, викладачам і концертмейстерам середніх спеціальних художніх і музичних шкіл, шкіл естетичного виховання дітей.

Серед таких «відповідних» категорій працівників, зокрема, виокремлено посади директора, заступника директора з навчально-виховної (навчальної, виховної), навчально-виробничої роботи, біля назв яких наявна позначка «4».

Висновок: Попри те, що в розд. II додатка до Порядку № 346, який має назву «Позашкільні навчальні заклади», передбачено тривалість щорічної основної відпустки директорам позашкільних навчальних закладів, на яких поширюються умови оплати праці працівників навчальних закладів та установ освіти, 42 календарні дні, при наданні відпусток директорам та заступникам директорів з навчально-виховної роботи усіх типів шкіл естетичного виховання, зокрема й музичних шкіл, щорічну основну відпустку слід надавати тривалістю 56 календарних днів.

При цьому слід звернути увагу читачів на деякі відмінності в роз’ясненні, опублікованому у газеті «Оплата праці», 2017, № 14, c. 27, щодо тривалості щорічної відпустки директорів шкіл естетичного виховання.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
щорічна основна відпустка, музична школа, школа естетичного виховання, позашкільний навчальний заклад, директор, заступник директора з навчально-виховної роботи додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті