(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
9/11
Оплата праці
Оплата праці
Лютий , 2018/№ 4

Надбавка за «престижність педагогічної праці»: вивчаємо нові розміри

http://tinyurl.com/y68bhymg
Постановою КМУ від 11.01.2018 р. № 23 збільшено розміри надбавок педагогічним працівникам за «престижність праці». У якому розмірі ця надбавка належить педагогічним працівникам після збільшення її розміру?

Постановою КМУ «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» від 11.01.2018 р. № 23 внесено зміни до постанов КМУ «Про встановлення надбавки педагогічним працівникам дошкільних, позашкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, вищих навчальних закладів I — II рівня акредитації, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування» від 23.03.2011 р. № 373 (далі — постанова № 373) та «Деякі питання надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам» від 14.01.2015 р. № 6.

Згідно із змінами до постанови № 373 граничний розмір надбавки педагогічним працівникам закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування, тобто усім педагогічним працівникам, збільшено з 20 до 30 % посадового окладу (ставки заробітної плати).

Визначено мінімальний розмір надбавки всім педагогічним працівникам величиною не менше 5 %, який був відсутній у попередній редакції постанови № 373.

Проте підвищення розміру надбавки до 30 % розмежовано у часі залежно від посад педагогічних працівників, типів закладів освіти, предметів навчального плану.

Встановлено, що з 1 січня 2018 року надбавка в граничному розмірі до 30 %, тобто від 20 до 30 % включно, встановлюється керівникам закладів загальної середньої освіти, їх заступникам, посади яких віднесені до посад педагогічних працівників, вчителям та викладачам закладів професійної (професійно-технічної) і вищої освіти, які викладають предмети згідно з Державним стандартом загальної середньої освіти.

До закладів загальної середньої освіти належать навчальні заклади, зазначені в попередній редакції ст. 9 Закону України «Про загальну середню освіту» від 13.05.99 р. № 651-XIV, що діють за Статутами, розробленими відповідно до вимог цього Закону в редакції до змін, внесених Законом України «Про освіту» від 05.09.2017 р. № 2145-VIII, а також у чинній редакції.

Відповідно до Переліку посад педагогічних та наукового-педагогічних працівників, затвердженого постановою КМУ від 14.06.2000 р. № 963, до посад педагогічних працівників відносяться:

— до посад керівників закладів загальної середньої освіти, зокрема: директори, їх заступники з навчальної, виховної, навчально-виховної, методичної, виробничої, навчально-методичної, навчально-виробничої роботи; завідувачі філією, заступники завідувача філією з навчально-виховної (навчальної, виховної) роботи; завідувачі навчальної (педагогічної) частини закладів охорони здоров’я та соціального забезпечення;

— вчителі (включаючи вчителів-логопедів та вчителів-дефектологів), викладачі загальноосвітніх дисциплін закладів професійної (професійно-технічної) і вищої освіти.

При цьому розмір надбавки з 1 січня 2018 року не може бути меншим ніж 20 % посадового окладу (ставки заробітної плати) та не вище 30 % таким педагогічним працівникам:

— керівникам шкіл, в яких апробують державний стандарт початкової освіти відповідно до Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року, схваленої розпорядженням КМУ від 14.12.2016 р. № 988-р, їх заступникам, посади яких віднесені до посад педагогічних працівників, вчителям таких шкіл;

— керівникам шкіл, в яких навчання хоча б в одному з початкових класів здійснюватиметься за державним стандартом початкової освіти в рамках реалізації зазначеної Концепції, їх заступникам, посади яких віднесені до посад педагогічних працівників, вчителям таких класів зазначених шкіл;

— вчителям української мови і літератури шкіл з навчанням мовами національних меншин, зокрема російською та іншими, що передбачені відповідними навчальними планами закладів загальної середньої освіти.

Усім іншим педагогічним працівникам усіх типів закладів та установ освіти, зокрема дошкільної, позашкільної, професійно-технічної, вищої, післядипломної освіти, методичних установ тощо, надбавка в розмірі до 30 % посадового окладу (ставки заробітної плати), тобто у граничному розмірі від 20 до 30 % включно, може бути встановлена з 1 вересня 2018 року.

При цьому неприпустимо зменшувати надбавку тим педагогічним працівникам, яким вона виплачувалася в граничному розмірі 20 %, оскільки п.п. 6.3.20 Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2016 — 2020 роки (далі — Галузева угода) Сторони цієї Угоди рекомендують керівникам закладів освіти встановлювати її в максимальному розмірі. Відповідно до п. 68 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міносвіти від 15.04.93 р. № 102, педагогічним працівникам щомісячно виплачується заробітна плата, встановлена при тарифікації.

Крім того, відповідно до ст. 32 КЗпП та п.п. 5.3.17 Галузевої угоди про зміну істотних умов праці, зокрема розмірів оплати праці, працівники, серед яких педагогічні, мають бути повідомлені не пізніше ніж за два місяці.

Згідно з п. 1.4 Галузевої угоди її положення діють безпосередньо та поширюються на працівників закладів освіти, які перебувають у сфері дії сторін Угоди, і є обов’язковими для включення до колективних договорів, угод нижчого рівня.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
педагогічні працівники, надбавка за престижність праці, розмір надбавки додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті