У Департаменті заробітної плати та умов праці розглянуто ваше звернення і повідомляється.
Згідно зі статтею 53 КЗпП напередодні святкових і неробочих днів (стаття 73) тривалість роботи працівників, крім працівників, зазначених у статті 51 цього Кодексу, скорочується на одну годину як при п’ятиденному, так і при шестиденному робочому тижні. При цьому оплата праці провадиться в розмірі повної тарифної ставки, повного окладу.
Однак режим роботи на умовах неповного робочого часу передбачає оплату праці пропорційно до відпрацьованого часу чи залежно від виробітку (ст. 56 КЗпП). Тобто такій категорії працівників оплату здійснюють за фактично відпрацьований час. Тому зменшення кількості відпрацьованих годин напередодні святкових і неробочих днів для них в такому випадку неминуче потягне за собою зменшення розміру оплати праці.
Тому, на нашу думку, скорочення роботи перед святами передбачено тільки для працівників з установленою законодавством нормою тривалості робочого часу 40 годин на тиждень.
У той же час у випадку, якщо працівник працює на умовах неповного робочого тижня і в передсвятковий день тривалість його робочого часу складає 8 годин, на нашу думку, цього дня доцільно все ж скоротити тривалість роботи на одну годину*.
* Про скорочення роботи у передсвятковий день при неповному робочому часі також див. «Неповний робочий час: визначаємо індивідуальну норму» цього номера. — Прим. ред.
Директор Департаменту заробітної плати та умов праці О. Товстенко