(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 13
  • № 12/1
  • № 12
  • № 11
  • № 10/1
  • № 10
  • № 9
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
1/12
Оплата праці
Оплата праці
Липень , 2018/№ 14

Новини та події

Нова таблиця 5 ЄСВ-звіту: коли подавати / не подавати

Про нову форму ЄСВ-звітності ви вже чули. Нагадаємо, що за нею звітувати будемо починаючи із звітності за серпень 2018 року не пізніше за 20.09.2018 р.

Великі зміни відбулися в таблиці 5, тому багатьох цікавить: коли її подавати, а коли — ні?

ГУ ДФС у Дніпропетровській області на своєму сайті повідомляє (http://dp.sfs.gov.ua), що таблиця 5 не подається, якщо у звітному періоді не було зафіксовано фактів укладення і розірвання трудових договорів (цивільно-правових договорів), зміни посади, строків проходження військової служби або надання відповідної відпустки.

При цьому якщо протягом звітного періоду страхувальником із застрахованою особою був розірваний трудовий договір (цивільно-правовий договір), а потім знову укладений, на таку застраховану особу роблять два записи в таблиці 5 додатка 4 із зазначенням:

— у першому — дати припинення трудових відносин;

— у другому — дати початку трудових або цивільно-правових відносин.

А якщо працівникові надана щорічна відпустка: чи подавати таблицю 5 з відповідною інформацією? Ні.

Відзначимо, що Порядком формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженим наказом Мінфіну від 14.04.2015 р. № 435, як у чинній редакції, так і в оновленій, яка набере чинності з 1 серпня 2018 року, зазначено таке. Таблиця 5 формується і подається, зокрема, у разі надання/закінчення у звітному періоді:

— відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами,

— відпустки для догляду за дитиною до 3 років,

— відпустки для догляду за дитиною з 3 до 6 років.

Таким чином, факт надання працівникам інших відпусток (наприклад, щорічної, навчальної, додаткової відпустки батькам з дітьми, без збереження заробітної плати тощо) в таблиці 5 не відображається. Так, наприклад, якщо працівникові надана щорічна відпустка, то інформація про це (сума відпускних, місяць за який надана відпустка, код категорії типу нарахування 10 в графі 10) має бути відображена в таблиці 6. Іншого Порядком № 435 не передбачено.

Квартальний статзвіт з праці (№ 1-ПВ ) набув нової форми

Держстат наказом від 06.07.2018 р. № 134 перезатвердив форму держстатспостереження № 1-ПВ (квартальна) «Звіт з праці». Звітувати за новою формою будемо починаючи із Звіту за 1 квартал 2019 року, а нинішня форма квартального Звіту з праці, затверджена наказом Держкомстату від 10.06.2016 р. № 90, втратить чинність з 01.02.2019 р.

Отже, Звіт з праці за формою № 1-ПВ (квартальний) за 3 і 4 квартал 2018 року подаємо за діючою на сьогодні формою.

Дорогий подарунок? Утримайте з одержувача військовий збір

Отримувати подарунки завжди приємно! Але іноді такі дари від юрособи фізособі підлягають оподаткуванню. Чи стягувати в одержувача військовий збір, коли, в якому розмірі, чи залежить це від вартості подарунка?

Податківці в підкатегорії 132.05 «ЗІР» відзначили: не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку і не є об’єктом оподаткування військовим збором вартість подарунків, наданих такому платникові юрособою, яка з розрахунку на місяць не перевищує 25 % однієї мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня звітного податкового року (у 2018 році — 930,75 грн.).

Якщо вартість подарунків перевищує зазначений розмір, то вся їх вартість обкладається військовим збором на загальних підставах, передбачених гл. IV Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі — ПКУ) для оподаткування додаткового блага без застосування коефіцієнта, визначеного п. 164.5 ПКУ.

Нагадаємо, що в Індивідуальній податковій консультації ДФСУ від 24.05.2018 р. № 2306/5/99-99-13-02-03-16/ІПК позиція податківців була такою ж.

Таким чином, подарунок вартістю у 2018 році до 930,75 грн. звільняється від оподаткування (ПДФО і військовий збір не утримуються). Якщо ж вартість подарунка перевищує зазначений розмір, то з усієї вартості утримують ПДФО і військовий збір.

Сподобалась стаття?

Виберіть свій варіант підписки, щоб отримати доступ до всіх номерів журналу «Оплата праці».

journal_img
Друкована версія + електронна версія 155.00 грн. на місяць Передплатити Залишити заявку
journal_img
Електронна версія 125.00 грн. на місяць Передплатити Залишити заявку
Або придбайте журнал в комплекті з двох видань Детальніше
звіт з ЄСВ, таблиця 5, звіт із праці, форма № 1-ПВ, вартість подарунка, військовий збір, ПДФО додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті