(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
10/12
Оплата праці
Оплата праці
Липень , 2018/№ 14

Секретар школи викладає уроки: що з педстажем для надбавки за вислугу років

http://tinyurl.com/y3k2a79u
Як обчислювати педагогічний стаж для виплати надбавки за вислугу років секретарю загальноосвітнього навчального закладу, який проводить уроки з учнями?

Відповідно до п. 2 Порядку виплати надбавок за вислугу років педагогічним та науково-педагогічним працівникам навчальних закладів і установ освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2001 р. № 78, до стажу педагогічної роботи для виплати надбавки за вислугу років педагогічним працівникам зараховується час роботи на посадах, передбачених Переліком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 14 червня 2000 р. № 963. До цього Переліку, зокрема, включено посади вчителів усіх спеціальностей.

Оплата праці педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів провадиться на підставі положень Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.93 р. № 102 (далі — Інструкція № 102).

Згідно з п. 91 цієї Інструкції працівникам закладів освіти дозволяється вести викладацьку роботу у цьому ж закладі освіти, але в середньому не більше 2 годин на день (12 годин на тиждень, 480 годин на рік), якщо вони за основною роботою отримують повний посадовий оклад (ставку). Передостаннім абзацом цього пункту передбачено, що названим працівникам за норму годин, визначену у ньому, оплата провадиться понад основний посадовий оклад (ставку) у порядку, передбаченому для вчителів за тарифікацією.

Згідно з приміткою 1 додатка 1 до Інструкції № 102 в Тарифікаційному списку вказуються всі працівники навчального закладу, ставки заробітної плати і посадові оклади яких залежать від освіти, категорії та тарифного розряду, в тому числі секретарі, які ведуть викладацьку роботу.

Тож якщо секретар загальноосвітнього навчального закладу здійснював протягом навчального року викладацьку роботу, то його прізвище включалося до Тарифікаційного списку вчителів загальноосвітнього навчального закладу із зазначенням предмета за викладацькою посадою, тижневий обсяг навчального навантаження, інших складових заробітної плати з визначенням місячного заробітку, який відповідно до п. 68 Інструкції № 102 виплачується протягом навчального року, включаючи час роботи в період канікул, що не збігається з відпусткою.

Згідно з п. 71 Інструкції № 102 за час роботи в період канікул оплата праці осіб з числа адміністративно-господарського та навчально-допоміжного персоналу, яким дозволяється вести викладацьку роботу в тій же установі, провадиться з розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, що передувала початку канікул.

Пунктом 25 Типових правил внутрішнього розпорядку для працівників державних навчально-виховних закладів, затверджених наказом Міносвіти «Про Типові правила внутрішнього розпорядку для працівників державних навчально-виховних закладів» від 20.12.93 р. № 455, передбачено, що під час канікул, які не збігаються з черговою відпусткою, керівник закладу освіти залучає педагогічних працівників до педагогічної та організаційної роботи в межах часу, що не перевищує їх навчального навантаження до початку канікул.

Тому час викладацької роботи (тобто роботи за посадою вчителя), що виконується секретарем, як і іншими працівниками в тому самому закладі загальної середньої освіти, зараховується до педагогічного стажу для виплати надбавки за вислугу років так само, як ця робота зараховується вчителям, тобто незалежно від її обсягу.

Норма щодо зарахування до педагогічного стажу лише окремих місяців навчального року, протягом яких здійснюється викладацька робота, стосується працівників, які залучаються до викладацької роботи на умовах погодинної оплати праці з інших підприємств, установ, організацій.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
секретар школи, викладацька робота, педагогічний стаж, надбавка за вислугу років додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті