(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
1/10
Оплата праці
Оплата праці
Вересень , 2018/№ 17

Інформаційна сторінка

Звіт з аліментів — щомісяця! А аліменти тепер — виконавцю

До уваги роботодавців, які мають своїх у лавах аліментників!

З метою боротьби з неплатниками аліментів прийнятий Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання» від 03.07.2018 р. № 2475-VIII, який набрав чинності 28 серпня 2018 року. Звернемо увагу на внесені ним зміни до Закону України «Про виконавче провадження» від 02.06.2016 р. № 1404-VIII (далі — Закон № 1404).

Введена нова процедура перерахування стягнень. З 28.08.2018 р. кошти, утримані з доходів працівників за виконавчими листами (зокрема, аліментів), потрібно перераховувати на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби або на рахунок приватного виконавця (ч. 1 ст. 69 Закону № 1404) . Тож із зазначеної дати аліменти ми виплачуємо не безпосередньо одержувачу, а на рахунок виконавчої служби. Як дізнатися реквізити? Звертатися з офіційним запитом до виконавчої служби (приватного виконавця). Отримавши відповідь, відправляйте кошти.

Не пізніше наступного робочого дня виконавці перерахують отримані кошти стягувачу-фізособі на рахунок у банку або іншій фінустанові, яка зазначена в заяві про примусове виконання рішення (заяві про зміну реквізитів рахунку) (ч. 2 ст. 47 Закону № 1404).

Крім того, звіти про здійснені відрахування та виплати за виконавчими листами підприємства (установи, організації та ФОП) тепер подаватимуть не щокварталу, а щомісяця (!) або при звільненні працівника-аліментника. Відповідні зміни внесені до ст. 69 Закону № 1404 та п. 8 розд. Х Інструкції з організації примусового виконання рішень, затвердженої наказом Мін’юсту від 02.04.2012 р. № 512/5 (див. наказ Мін’юсту від 02.08.2018 р. № 2522/5). Форма звіту залишилася колишньою і наведена в додатку 9 до Інструкції № 512/5.

Будьте уважними! Ігнорування вимог виконавця, неподання, несвоєчасне подання звіту посадовим особам роботодавця загрожує адміністративною відповідальністю у вигляді штрафу в розмірі від 50 до 100 НМДГ (від 850 до 1700 грн.) (ст. 18813 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07.12.84 р. № 8073-X).

Податкова знижка на навчання: увага на зміни

Вступна кампанія до вишів, шкіл, садків та інших навчальних і дитячих «розвивальних» закладів уже завершилася. Діти вже пішли…

На жаль, не завжди відвідування таких закладів безкоштовні. Та й вступ «на бюджет» не обходиться без батьківського фінансування. «Граніт науки» зараз коштує недешево. Тому, викладаючи сьогодні «кровно зароблені» на розвиток дитини, є сенс замислитися про «завтрашню» податкову знижку. І ось сюрприз!

Законом України від 03.07.2018 р. № 2477-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України» в новій редакції викладений п.п. 166.3.3 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі — ПКУ), що відповідає за надання фізичним особам податкової знижки на навчання. Зміни набули чинності з 28.07.2018 р.

Отже, що сталося? Нововведення стосуються переліку навчальних закладів. Раніше згідно зі згаданою нормою ПКУ фізична особа могла включити до податкової знижки витрати на своє навчання або навчання члена сім’ї першого ступеня споріднення, причому тільки у вітчизняних вищих і професійно-технічних навчальних закладах.

Згідно з новою редакцією до податкової знижки потрапляє й сума коштів, сплачених платником податків на користь вітчизняних установ дошкільної, позашкільної, загальної середньої, а так само, як і раніше, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти.

Причому тепер при визначенні права на податкову знижку не має значення форма власності вітчизняного навчального закладу. Це може бути державний, приватний або комунальний заклад.

Зверніть увагу, що витрати на навчання в навчальних закладах за кордоном, як і раніше, «під забороною» для податкової знижки.

Договір «про навчання сина» на маму — квитанція про оплату від тата. Можна отримати податкову знижку?

Ні — тато зайвий ☺.

Нагадаємо, що відповідно до п.п. 166.3.3 ПКУ один з батьків може включити до податкової знижки на навчання тільки суми коштів, сплата яких фактично підтверджена відповідним розрахунковим документом (копіями: квитанцій, фіскальних або товарних чеків, прибуткових касових ордерів, квитанцій термінала (податківці приймають їх як підтвердження оплати). У такому документі повинно бути зазначено, що платіж за навчання здійснений безпосередньо особою, яка звертається за податковою знижкою.

Крім того, підтвердити право на податкову знижку за сумою коштів, сплачених за навчання, можна:

1) копіями договорів на навчання, що ідентифікують продавця послуг (навчальний заклад) і їх одержувача. При цьому в договорі про навчання мають бути зазначені прізвище, ім’я і по батькові особи, яка безпосередньо навчатиметься (дитини);

2) довідкою про отриману у звітному році зарплату;

3) документами, що підтверджують ступінь споріднення (у разі компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти члена сім’ї першого ступеня споріднення) тощо.

Іноді на практиці податківці вимагають надати від того, хто декларує знижку на навчання, довідку про те, що він дійсно навчається (займається) у виші (дошкільному, позашкільному, середньоосвітньому та іншому закладі).

Зауважте! Вартість навчання включається до податкової знижки, якщо виконані усі умови п.п. 166.3.3 ПКУ. Отже, платимо правильно!

Сподобалась стаття?

Виберіть свій варіант підписки, щоб отримати доступ до всіх номерів журналу «Оплата праці».

journal_img
Друкована версія + електронна версія 155.00 грн. на місяць Передплатити Залишити заявку
journal_img
Електронна версія 125.00 грн. на місяць Передплатити Залишити заявку
Або придбайте журнал в комплекті з двох видань Детальніше
утримання аліментів, подання звіту, процедура перерахування, рахунок виконавчої служби, навчальний заклад, витрати на навчання, податкова знижка додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті