Теми статей
Обрати теми

Експрес-відповіді на запитання щодо таблиці 5 Звіту за формою № Д4

Дзера Тетяна, начальник відділу супроводу інформаційних систем і електронних реєстрів Пенсійного фонду України
Чи потрібно в таблиці 5 Звіту за формою № Д4 за серпень 2018 року формувати рядки на усіх працівників підприємства, за якими раніше не подавалася інформація про посади, на яких вони працюють?

Таблиця 5 Звіту за формою № Д4 призначена для реєстрації застрахованих осіб у реєстрі застрахованих осіб.

Вона формується та подається страхувальниками виключно за наявності у звітному періоді фактів укладення та/або розірвання трудових (цивільно-правових) договорів, переведення особи на іншу посаду або роботу у цього ж страхувальника, початку/закінчення проходження військової служби або надання відповідної відпустки, зазначеної в п. 8 розд. IV Порядку № 435*.

* Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджений наказом Мінфіну від 14.04.2015 р. № 435 у редакції наказу Міністерства фінансів України від 15.05.2018 р. № 511.

Отже, якщо із застрахованою особою у звітному місяці зазначені події не відбувалися, то дані про неї в таблиці 5 не відображаються.

Що потрібно зазначати страхувальникові — звичайному підприємству при заповненні реквізиту «16. Документ-підстава про початок роботи та відпустку, кінець трудових або цивільно-правових відносин, переведення на іншу посаду» таблиці 5 Звіту за формою № Д4?

Реквізит «16. Документ-підстава про початок роботи та відпустку, кінець трудових або цивільно-правових відносин, переведення на іншу посаду» таблиці 5 Звіту за формою № Д4 призначений для відображення інформації про документ-підставу про початок роботи та відпустку, закінчення трудових або цивільно-правових відносин, переведення на іншу посаду. Таким документом при відображенні фактів:

• початку/закінчення трудових відносин, переведення на іншу посаду, початку/закінчення відпустки для догляду за дитиною до 3 років (від 3 до 6 років) є відповідний наказ (розпорядження) керівника підприємства. У реквізиті «16. Документ-підстава про початок роботи та відпустку, кінець трудових або цивільно-правових відносин, переведення на іншу посаду» зазначаємо: «наказ (розпорядження), дата, номер»;

• висновки/припинення цивільно-правових відносин — договір про виконання робіт (договір підряду) або надання послуг. У реквізиті «16. Документ-підстава про початок роботи та відпустку, кінець трудових або цивільно-правових відносин, переведення на іншу посаду» зазначаємо: «договір, дата, номер»;

• початок/закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами — реквізити листка непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами або наказу (розпорядження) про надання такої відпустки, якщо він видавався. У реквізиті «16. Документ-підстава про початок роботи та відпустку, кінець трудових або цивільно-правових відносин, переведення на іншу посаду» зазначаємо: «БЛ, серія, номер» або «наказ (розпорядження), дата, номер».

Яка інформація зазначається страхувальником — звичайним підприємством у реквізиті «17. Підстава для припинення трудових або цивільно-правових відносин» таблиці 5 Звіту за формою № Д4?

Реквізит «17. Підстава для припинення трудових або цивільно-правових відносин» таблиці 5 Звіту за формою № Д4 призначений для відображення інформації про підставу для припинення трудових (цивільно-правових) відносин. Так, у випадку:

• звільнення працівника в реквізиті «17. Підстава для припинення трудових або цивільно-правових відносин» зазначаєте підставу для припинення трудових відносин згідно з чинним законодавством із посиланням на відповідну статтю, пункт закону. Наприклад, «п. 4 ст. 40 КЗпП України»;

• закінчення цивільно-правових відносин у реквізиті «17. Підстава для припинення трудових або цивільно-правових відносин» зазначаєте главу ЦКУ, яка регулює відповідні відносини. Наприклад, для договорів підряду — «гл. 61 ЦКУ», для договорів про надання послуг — «гл. 63 ЦКУ».

Чи потрібно заповнювати реквізити «12. Професійна назва роботи», «13. Код ЗКППТР», «14. Код класифікатора професій» та «15. Посаду» таблиці 5 Звіту з ЄСВ по рядках з даними про відпустки?

Ні, реквізити «12. Професійна назва роботи», «13. Код ЗКППТР», «14. Код класифікатора професій» та «15. Посаду» не потрібно заповнювати при відображенні фактів початку/закінчення відповідної відпустки.

Ці реквізити звичайні страхувальники заповнюють виключно по рядках, в яких відображені факти початку/закінчення трудових (цивільно-правових) відносин і переведення на іншу посаду.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі