Теми статей
Обрати теми

Інформаційна сторінка

Оздоровчі путівки від профспілок звільнені від оподаткування

Працівник відпочив за рахунок профспілки в санаторії. Чи підлягає оподаткуванню вартість путівки?

Консультацію надала ДФСУ — в ІПК від 23.08.2018 р. № 3675/6/99-99-15-01-15/ІПК. Висновок такий: згідно з п.п. 165.1.35 ПКУ вартість путівок на відпочинок, оздоровлення і лікування платника податків та/або його дітей віком до 18 років (на території України!), що надаються йому безкоштовно або зі знижкою (у розмірі такої знижки) професійною спілкою не підлягає обкладенню ПДФО і ВЗ. Умова для «необкладення»: в профспілку повинні зараховуватися профспілкові внески платника податків — члена такої професійної спілки, створеної відповідно до законодавства України.

Встановлюємо строки виплати зарплати — рекомендації Мінсоцполітики і Держпраці

У листах від 23.07.2018 р. № 1305/0/101-18/28 і від 25.07.2018 р. № 5870/4/4.1-ДП-18 фахівці Мінсоцполітики і Держпраці роз’яснили питання щодо встановлення строків виплати зарплати.

Отже, ось головні висновки:

1. Виплачувати зарплату працівникам потрібно не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів. Можна виплачувати й більше двох разів (наприклад, один раз на тиждень або кожні 10 днів і т. д.).

2. У випадку якщо день виплати заробітної плати збігся зі святковим, неробочим або вихідним днем, заробітна плата виплачується напередодні.

3. Виплата зарплати повинна відбуватися не пізніше за 7 днів після закінчення періоду, за який вона здійснюється. Наведена вимога застосовується і для авансу, і для заробітної плати. А це означає, що заробітна плата:

• за першу половину місяця (15 календарних днів!) має бути виплачена з 16-го по 22-ге число поточного місяця (15 + 7);

• за другу половину місяця — з 1-го по 7-ме число місяця, що настає за місяцем нарахування зарплати.

Конкретні дати виплати зарплати роботодавець повинен визначити у своєму колдоговорі або нормативному акті (періодами «з 16 по 22», «з 1 по 7» строк виплати зарплати встановлювати не можна!).

Від себе додамо: роботодавець має право змінювати дати виплати зарплати. Але знову ж таки у межах, зазначених вище. Якщо роботодавець прийняв таке рішення, то нові строки необхідно вводити через колдоговір (інший нормативний акт роботодавця).

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі