Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Курси підвищення кваліфікації і медпрацівник-сумісник

Гавриленко Лідія, головний спеціаліст з питань соціально-економічного захисту ЦК Профспілки працівників охорони здоров`я України
Оплата праці Квітень, 2019/№ 8
В обраному У обране
Друк
Заступник головного лікаря з експертизи тимчасової непрацездатності працює за сумісництвом в іншому медичному закладі на 0,25 посади невролога. Як лікарю-неврологу йому треба пройти тематичне удосконалення та передатестаційний цикл (ПАЦ). Хто повинен направити такого працівника на навчання? Як оплатити період проходження курсів?

Професійні права та пільги медичних працівників установлено Законом України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» від 19.11.92 р. № 2801-XII (далі — Закон № 2801). Так, медичні працівники мають право на підвищення кваліфікації, перепідготовку не рідше одного разу на п’ять років у відповідних закладах та установах (п.п. «в» ч. 1 ст. 77 Закону № 2801).

Відповідно до постанови КМУ від 28.06.97 р. № 695 для працівників, які направляються для підвищення кваліфікації, підготовки, перепідготовки, навчання іншим професіям з відривом від роботи (далі — навчання), встановлюються такі мінімальні державні гарантії:

• збереження середньої заробітної плати за основним місцем роботи за час навчання;

• оплата вартості проїзду працівника до місця навчання і назад;

• виплата добових за кожен день перебування в дорозі у розмірі, встановленому законодавством для службових відряджень;

• відшкодування витрат, пов’язаних з наймом житлового приміщення у порядку, встановленому законодавством для службових відряджень.

Всі ці гарантії і компенсації оформлюють за місцем роботи, з якої медичного працівника направлено на курси підвищення кваліфікації.

Для медичних працівників державних і комунальних закладів (установ) передбачено додаткові гарантії. А саме збереження на період навчання середньої заробітної плати за кожним місцем роботи (тобто як за місцем основної роботи, так і на роботі за сумісництвом) (абз. 2 п. 2 постанови КМУ від 11.05.2011 р. № 524).

У наведеному запитані тематичне удосконалення та передатестаційний цикл (ПАЦ) повинен пройти працівник як лікар-невролог. На цій посаді він працевлаштований за сумісництвом. Отже, у випадку направлення на навчання медичного працівника державного та комунального закладу (установи) роботодавець (незалежно від форми власності), у якого працівник працевлаштований за сумісництвом, на підставі направлення на курси має видати наказ про увільнення працівника від роботи на період навчання із збереженням середньої заробітної плати.

За основним місцем роботи працівник подає копії цих документів, на підставі яких також видається наказ про звільнення від роботи на період проходження курсів підвищення кваліфікації, де також зберігається середній заробіток.

Обчислення середньої заробітної плати при відрядженні працівника здійснюється згідно з Порядком № 100 виходячи із заробітку за останні два місяці.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно