Усі підказки від соцстраху

В обраному У обране
Друк
Огай Олена, експерт з питань оплати праці
Оплата праці Серпень, 2019/№ 15
Що там не кажи, а минулий і цей роки видалися врожайними на соцстрахівські зміни. Усе ново і непросто. Благо фахівці ФСС увесь цей час роз’яснювали і підказували, що та як, на сайті фонду (fssu.gov.ua) і в офіційних листах. Сьогодні ми пропонуємо вам добірку нових роз’яснень. Упевнені, вони будуть корисні для кожного страхувальника.

Страховий стаж

Як правильно заповнити колонки 21 і 22 із страховим стажем додатка 1.1 Заяви-розрахунку?

Колонка 21 «Страховий стаж (у повних місяцях). Загальний»:

1) заповнюємо для перевірки правильності розрахунку суми допомоги залежно від загального страхового стажу працівника згідно зі ст. 24 Закону про соцстрахування (50 %, 60 %, 70 % та 100 %);

2) зазначаємо в повних місяцях (а не роках!). Причому якщо загальний страховий стаж застрахованої особи складає:

• 8 повних років і більше, то в графі 21 проставляємо «96» (8 років х 12 місяців);

• менше 8 років, то відображаємо стаж у місяцях, відкидаючи останній неповний місяць (за наявності). Наприклад, страховий стаж — 3 роки 2 місяці і 15 днів. У графу 21 вноситься «38» (3 роки х 12 місяців + 2 повні місяці);

3) інформацію про страховий стаж формуємо (а) на підставі відомостей, зазначених у довідках із ПФУ за формами ОК-5, ОК-7 і «Дані про трудовий та страховий стаж» (можна замовити через програмне забезпечення на порталі portal.pfu.gov.ua) (відповідно додатки 4, 5 і 9 до Положення, затвердженого постановою правління ПФУ від 18.06.2014 р. № 10-1), а також (б) з урахуванням записів у трудових книжках працівників.

Цікавий момент. Якщо працівник працював останні 8 і більше років тільки на вашому підприємстві, в установі, організації, страховий стаж можна розрахувати самостійно за даними ЄСВ-звітів і трудової книжки (за необхідності).

Колонка 22 «Страховий стаж (у повних місяцях). За останні 12 місяців»:

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити