У лікарняному — відмітка про порушення режиму: нюанси розрахунку відпускних

В обраному У обране
Друк
Гузенко Оксана, головний спеціаліст відділу оплати праці Департаменту заробітної плати та умов праці
Оплата праці Серпень, 2019/№ 15
Працівник іде у відпустку з 29.07.2019 р. У розрахунковому періоді у нього був лікарняний з 15.01.2019 р. по 23.01.2019 р. Проте в лікарняному листі вказано про порушення режиму, а саме: 18.01, 19.01, 20.01 — не з’явився на прийом до лікаря. Згідно з вимогами Закону про соцстрахування такі три дні із загальної кількості календарних днів хвороби оплаті не підлягають. Чи виключаються з розрахункового періоду неоплачувані дні лікарняного?

Так, неоплачувані дні лікарняного листа при визначенні середньої зарплати треба виключити з розрахункового періоду. Зараз пояснимо чому.

Розрахунок відпускних регламентує Порядок № 100. Згідно з ним для оплати часу відпусток визначають середню заробітну плату. У загальному випадку її обчислюють виходячи з виплат за останні 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю надання відпустки (п. 2 Порядку № 100).

При цьому не всі календарні дні розрахункового періоду (як і не всі виплати, отримані працівником у розрахунковому періоді) беруть участь у визначенні середнього заробітку для оплати днів щорічної відпустки. З розрахункового періоду виключають:

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити