(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
6/13
Оплата праці
Оплата праці
Лютий , 2019/№ 3

Виявилося, не привиділося: працівниця є одинокою матір’ю вже 5 років

http://tinyurl.com/y2ony8vo
Працівниця, пропрацювавши 5 років (з 28.01.2014 р.), тільки зараз надала свідоцтво про народження дитини (дата народження дитини — 14.03.2010 р.) і заяву про надання їй додаткової відпустки як одинокій матері за увесь період роботи. Вона зазначила, що перебуває в цивільному шлюбі і батько дитини був зазначений з її слів. Чи треба їй надати таку відпустку? Які документи для цього потрібні? Чи можна замінити таку відпустку грошовою компенсацією?

Що робити, якщо в один чудовий момент виявиться, що у вас довгий час працює працівниця, яка є одинокою матір’ю, а ви ні сном ні духом про це не знаєте? Без паніки! Ми вам допоможемо розібратися.

Спочатку слід зрозуміти, чи дійсно така співробітниця може вважатися одинокою матір’ю в цілях отримання додаткової відпустки.

Отже, у ст. 19 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР (далі — Закон № 504/96) передбачено, що одинокій матері надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів.

За визначенням поняття «одинока мати» звернемося до п. 9 постанови Пленуму ВСУ від 06.11.92 р. № 9 «Про практику розгляду судами трудових спорів» (далі — постанова № 9). У ньому зазначено, що одинокою матір’ю вважається жінка, яка не перебуває в шлюбі і у свідоцтві про народження дитини якої відсутній запис про батька дитини або запис про батька зроблено в установленому порядку за вказівкою матері; вдова; інша жінка, яка виховує і утримує дитину сама (детальніше про те, які жінки вважаються одинокими матерями, — у спецвипуску до журналу «ОП», 2019, №2/1).

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
одинока матір, додаткова відпустка, цивільний шлюб, грошова компенсація, надання відпустки додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Коментарі до статті