(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
2/8
Оплата праці
Оплата праці
Січень , 2019/№ 1

Про призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності

http://tinyurl.com/y26v2a3r
Лист від 10.09.2018 р. № 6-14/Н-1231з-1589 (витяг)

<…>

Відповідно до статті 15 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.99 р. № 1105 (далі — Закон України № 1105) роботодавець зобов’язаний надавати та оплачувати застрахованим особам у разі настання страхового випадку відповідний вид матеріального забезпечення згідно з цим Законом.

Абзацом другим частини 1 статті 19 Закону України № 1105 визначено право громадян на матеріальне забезпечення і соціальні послуги із страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, яке виникає з настанням страхового випадку в період роботи (включаючи строк випробування і день звільнення), якщо інше не передбачене законом.

Матеріальне забезпечення зі страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності застрахованим особам, які працюють на умовах трудового договору (контракту), цивільно-правового договору та на інших підставах, передбачених законом, призначається і надається за основним місцем роботи (діяльності) (стаття 30 Закону України № 1105).

Частиною 2 статті 22 Закону України № 1105 визначено, що допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням, виплачується Фондом застрахованим особам, починаючи з шостого дня непрацездатності за увесь період до відновлення працездатності або до встановлення медико-соціальною експертною комісією інвалідності (встановлення іншої групи, підтвердження раніше встановленої групи інвалідності) незалежно від звільнення застрахованої особи в період втрати працездатності, в порядку та розмірах, установлених законодавством.

Згідно з частиною 1 статті 31 Закону України № 1105 підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах є виданий в установленому порядку листок непрацездатності. Порядок і умови видачі, продовження і обліку листків непрацездатності, здійснення контролю за правильністю їх видачі встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я, за узгодженням з Фондом.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
допомога з тимчасової непрацездатності, листок непрацездатності, закінчення робочого дня, нарахування лікарняних додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Коментарі до статті