25 копійок зарплати виплатити не можна розділити

Шпакович Микола, головний редактор
Оплата праці Жовтень, 2019/№ 19
В обраному У обране
Друк
На жаль, офіційних роз’яснень щодо порядку виплати зарплати без монет номіналом 1, 2 та 5 копійок ми не дочекались. А запитання продовжують надходити від наших читачів. Сьогодні ми «підвищимо ставки» і поговоримо про монети номіналом 25 копійок. Щоб правильно поставити кому у заголовку статті, давайте зважимо всі «ЗА» та «ПРОТИ».

У попередній статті «Виплачуємо зарплату «до копійки» без дрібних монет» // «ОП», 2019, № 18 ми розповідали про оптимізацію готівкового обігу, в межах якої НБУ вирішив позбутися дрібних монет номіналом 1, 2 та 5 копійок. А от монети номіналом 25 копійок продовжують використовуватись в обігу до прийняття окремого рішення Правлінням НБУ (п. 2 постанови № 82*).

* Постанова Правління НБУ «Про вилучення з готівкового обігу монет дрібних номіналів» від 20.06.2019 р. № 82.

Аргументи «ЗА» виплату

Монети номіналом 25 копійок ще є законним платіжним засобом. Їх можна приймати в касу і використовувати для виплати зарплати. Тобто є технічні можливості для того, щоб видати зарплату із сумою 25 коп. До речі, за допомогою комбінації монет можна видати й інші суми копійок, наприклад, 35 коп. (25 + 10), 45 (25 + 10 + 10) тощо.

У багатьох бухгалтерів виникає спокуса: такі суми копійок у зарплаті перенести до касових документів, щоб повністю розрахуватись із працівником. Але ми б не радили так робити.

Чуму? Ви можете створити серйозні проблеми касиру.

Аргументи «ПРОТИ» виплати

Банкам заборонено з 1 жовтня видавати з кас монети дрібних номіналів за всіма видами готівкових операцій (п. 5 постанови № 82). А «дрібними» є монети номіналом 1, 2, 5 та 25 копійок (п.п. 1 п. 3 постанови № 82).

Тому навіть якщо у касовому чеку на отримання готівки з банку ви впишете суму 60325,25 грн., то отримаєте суму 60325,30 грн.

Банк «подарує» вам додаткові 5 копійок**. Або ж працівник банку чемно попросить вас переписати касовий чек так, щоб у ньому сума була кратна до 10 копійок. Тобто ваш касир не зможе отримати монети номіналом 25 копійок у банку!

** Банки мають округляти суми копійок за кожним касовим документом. Результати округлення є іншими операційними доходами/витратами банку (п. 51 постанови № 82 з урахуванням змін, унесених постановою правління НБУ від 24.09.2019 р. № 117).

Звісно, якщо дуже сильно захотіти, то таких монет можна «наміняти» у роздрібних магазинах, але такі дії явно не входять до трудових обов’язків касира.

ВАЖЛИВО!

Наша порада: суму зарплати 25 коп. розділіть за загальними правилами на дві частини:

• 20 коп. ви можете виплатити,

• 5 коп. залиште на наступний місяць.

До речі, фахівці НБУ теж радять при виплаті зарплати з кас підприємства зазначати у видатковому касовому документі суми, кратні 10 копійкам. Також вони рекомендують «зарплатні» копійки показувати як заборгованості, що переходить на наступний місяць***.

*** https://www.facebook.com/NationalBankOfUkraine/photos/a.1505513382996162/2377051375842354/?type=3&theater

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд