Як оформити «суспільно корисних» аліментників, або Непізнаний об’єкт у кадровій роботі

В обраному У обране
Друк
Кучерова Оксана, юрист
Оплата праці Жовтень, 2019/№ 20/1
У попередній статті ми з вами з’ясували, що таке суспільно корисні роботи. У цій статті поговоримо про те, що робити, якщо до вас завітав аліментник-порушник. Чи потрібно його якось оформляти? Чи потрібно повідомляти податківців про прийняття на роботу? Чи потрібно укладати з ним трудовий договір? Що ж, давайте розбиратися разом.

Хто організовує суспільно корисні роботи

Щорічно на початку року уповноважений орган з питань пробації (орган, який здійснює нагляд і соціально-виховну роботу із засудженими, а також здійснює виконання покарання, не пов’язаного з позбавленням волі) направляє запити до органів місцевого самоврядування і власників підприємств на погодження переліку об’єктів, на яких порушники відбуватимуть суспільно корисні роботи, і видів таких робіт.

Наприклад, у Харкові Перелік об’єктів та видів суспільно корисних робіт для відбування покарання у 2019 році особами, які вчинили адміністративне правопорушення, затверджений рішенням Виконкому Харківської міськради від 06.02.2019 р. № 36. У столиці Перелік видів суспільно корисних робіт у місті Києві на 2019 рік затверджений розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 15.04.2019 р. № 692.

Зазвичай до таких переліків включають комунальні підприємства, які відповідають за благоустрій населених пунктів або надають комунальні послуги. Види робіт, які повинні виконувати аліментники, повністю виправдовують термін «суспільно корисні роботи». Адже такі роботи виконуються на благо суспільства, зокрема, у сфері благоустрою, прибирання населених пунктів, парків, скверів тощо.

Інші суб’єкти господарювання (яких немає в переліках) можуть спати спокійно. Аліментників їм не направлять.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити