Лікарняні та декретні працівнику-студенту

Давиденко Богдана, експерт з питань оплати праці
Оплата праці Вересень, 2019/№ 18/1
В обраному У обране
Друк
Працюючий студент — особливий працівник. Мало того, що роботодавець може встановити йому «полегшений» режим роботи, так він на додаток має право отримати додаткові дні відпустки. Але чи зможе в такому разі працівник-студент розраховувати на оплату періоду хвороби та отримання декретних? Давайте це з’ясуємо.

Лікарняні та декретні

Працівник (навіть якщо він студент) є застрахованою особою. А це означає, що він має право на допомогу по тимчасовій непрацездатності та допомогу по вагітності та пологах на загальних підставах (лист ФСС від 02.10.2017 р. № 5.2-28-681).

Для призначення таких виплат працівник повинен надати:

• або оригінал лікарняного листа (якщо місце роботи студента є для нього основним);

• або копію лікарняного листа, засвідчену підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи, і довідку про середню зарплату з основного місця роботи (якщо студент працює за сумісництвом) (лист ФСС з ТВП від 28.11.2012 р. № 04-29-304).

Увага! Для студентів денної/вечірньої форми навчання:

• місце навчання — це не основне місце роботи. Адже вони не укладали трудового договору з навчальною установою;

• а робота студента, який суміщує навчання і трудову діяльність за трудовим договором в одного-єдиного роботодавця, — не робота за сумісництвом (листи Мінсоцполітики від 25.05.2015 р. № 198/06/186-15 і від 25.07.2014 р. № 301/13/116-14). Тому для підтвердження днів тимчасової непрацездатності йому буде потрібен оригінал лікарняного листа.

Лікарняні та декретні нараховуємо в загальному порядку — згідно з вимогами Порядку № 1266. Навіть якщо студент працює на умовах неповного робочого часу. Адже:

• розрахунок таких виплат проводять за календарні (а не робочі) дні хвороби (п. 2 Порядку № 1266);

• із загальної кількості робочих днів у розрахунковому періоді не виключають як вихідні, святкові/неробочі дні, так і вільні від роботи дні у зв’язку з установленням працівнику режиму неповного робочого тижня;

• оплачують усі календарні дні хвороби, підтверджені листком непрацездатності*, незалежно від режиму роботи студента (див. листи ФСС з ТВП від 21.01.2016 р. № 5.2-32-70; від 25.08.2015 р. № 5.2-32-1375; від 18.08.2016 р. № 2.4-46-1431).

* Якщо не було причин для відмови в оплаті лікарняного листа. Перелік таких причин наведений у ст. 23 Закону про соцстрахування.

А якщо відбувся нещасний випадок?

Працівник-студент, як і всі особи, які працюють на умовах трудового договору (контракту), є особою, застрахованою від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, що спричинили втрату працездатності (п. 1 ст. 35 Закону про соцстрахування). А отже, у разі настання страхового випадку під час виконання трудових обов’язків вони можуть розраховувати на отримання виплат від ФСС (п. 1 ст. 36 Закону про соцстрахування).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд