Помилка в ІПН працівниці: виправляємо таблицю 6 ЄСВ-звіту

Івлєва Наталія, експерт з оплати праці
Бухгалтер підприємства припустився помилки при заповненні таблиці 6 ЄСВ-звіту за липень 2019 року, неправильно зазначив ідентифікаційний номер працівниці. Як виправити помилку?

Спочатку нагадаємо, що помилка в ідентифікаційному номері працівника належить до «несумових» помилок. Це помилки, які не зачіпають дані про суму нарахованого доходу і суму нарахованого ЄСВ.

Особливість «несумових» помилок полягає в тому, що їх можна виправити за допомогою ЄСВ-звіту з типом форми «скасовуюча» за той звітний період, в якому припустилися помилки.

При виправленні такої помилки слід керуватися п. 2 розд. V Порядку № 435. Причому граничні строки для самостійного виправлення «несумової» помилки Порядком № 435 не встановлені. Це можна зробити у будь-якому звітному періоді після її виявлення.

Отже, виправляючий ЄСВ-звіт повинен містити:

• титульний аркуш (перелік таблиць ЄСВ-звіту) за формою «скасовуюча» (один для двох таблиць 6, що подаються);

• таблицю 6 з типом «скасовуюча» з помилковими даними на одну або декількох застрахованих осіб. Майте на увазі: в рядку дублюються усі інші дані, які були зазначені правильно і виправленню не підлягають;

• таблицю 6 з типом «початкова» з правильними даними на одну або декількох застрахованих осіб. Причому заповнюйте їх так, щоб суми, зазначені в реквізитах 17 — 21, відповідали сумам, наведеним у таблиці 6 з типом «скасовуюча».

Зверніть увагу: «скасовуючий» тип таблиці 6 ЄСВ-звіту не може застосовуватися без одночасного подання таблиці 6 з типом «початкова». При поданні Звіту за формою «скасовуюча» таблиця 1 ЄСВ-звіту не формується.

Тепер розглянемо порядок заповнення ЄСВ-звіту з типом форми «скасовуюча» на умовному прикладі.

Приклад. При заповненні ЄСВ-звіту за липень 2019 року в таблиці 6 припустилися помилки — неправильно вказаний ідентифікаційний номер працівниці Сокіл Ольги Петрівни (2541175611 замість 2541175614). Помилка була виявлена у вересні 2019 року.

Для наочності на рис. 1 наведемо приклад заповненого титульного аркуша виправляючого ЄСВ-звіту, а на рис. 2 і 3 представимо фрагменти двох таблиць 6 ЄСВ звіту за липень 2019 року з типами форми «скасовуюча» і «початкова».

img 1

Рис. 1. Фрагмент титульного аркуша ЄСВ-звіту з типом форми «скасовуюча»

img 2

Рис. 2. Фрагмент таблиць 6 ЄСВ-звіту з типом форми «скасовуюча»

img 3

Рис. 3. Фрагмент таблиць 6 ЄСВ-звіту з типом форми «початкова»

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі