Оплата праці, вересень, 2019/№ 18

 • Виплачуємо зарплату «до копійки» без дрібних монет Своєчасна та в повному обсязі виплата заробітної плати — святий обов’язок кожного роботодавця. Тому всі бухгалтери вже давно звикли виплачувати зарплату, як то кажуть, «до копійки» — щоб жодних зарплатних боргів не було. Але з 1 жовтня 2019 року Нацбанк вилучає з готівкового обігу монети дрібних номіналів. Тож як тепер виплачувати зарплату «у повному обсязі»? Оскільки офіційних рекомендацій з цього приводу поки немає, ми пропонуємо вам скористатись нашими підказками.
 • Мінзарплата і прожитковий мінімум: зазирнемо в майбутнє У цьому нам допоможе лист Мінфіну від 5 вересня 2019 р. № 05110-14-6/22263, який розкриває особливості складання розрахунків до проектів місцевих бюджетів на 2020 рік і прогнозів місцевих бюджетів на 2021 — 2022 роки.
 • Щодо врахування суми квартальної премії при обчисленні середньої зарплати для оплати днів відрядження Лист від 09.09.2019 р. № 1288/0/206-19*
 • Оплачуємо період відрядження При направленні працівника у відрядження роботодавець зобов’язаний профінансувати витрати на проїзд і проживання, а також виплатити добові, щоб працівник не голодував удалині від дому. Крім того, важливо правильно оплатити йому цей період. У сьогоднішній статті сконцентруємо увагу на особливостях нарахування зарплати працівникові, який відряджається.
 • Оплата періоду відрядження в різних ситуаціях При оплаті періоду відрядження для працівників (крім держслужбовців) потрібно розрахувати денний і середньоденний заробіток та порівняти їх. Це правило так само, як і інші, ми розглянули в попередній статті. Зараз же детальніше зупинимося на деяких ситуаціях оплати днів перебування у відрядженні працівника.
 • Працівник — студент: особливості оплати праці Про кадрові нюанси трудової діяльності працівників, що поєднують роботу з навчанням, ви можете прочитати у «свіжому» номері спецвипуску «ОП», 2019, № 18/1, с. 5. Відвідування занять, підготовка до сесії, написання курсових робіт і інші аспекти освітнього процесу насамперед впливають на режим роботи студента, тобто відображаються і на його зарплаті. А як саме — зараз розповімо детальніше.
 • Працівниця пропрацювала трохи більше місяця: розраховуємо «відпускну» компенсацію Працівниця прийнята на роботу 15 липня 2019 року з окладом 5000 грн., а вже 30 серпня 2019 року звільняється. Як у такому разі розрахувати компенсацію за невикористану відпустку?
 • Правила оподаткування: доплати за минулі періоди та кошти на відрядження Як оподатковуються доплати, надбавки, премії, що нараховуються фізичній особі відповідно до умов трудового договору в поточному місяці за минулі податкові періоди?
 • Курси підвищення кваліфікації «майже на робочому місці»: як оформити? Працівники підприємства зобов’язані періодично проходити курси підвищення кваліфікації. Проведення таких курсів організоване в одному із структурних підрозділів підприємства. Чи потрібно оформляти проходження таких курсів як навчання, якщо «навчальний» підрозділ знаходиться на одній території з основним робочим місцем працівників? Чи можна відображати в табелі обліку робочого часу час підвищення кваліфікації як звичайні робочі дні та оплачувати їх виходячи із установленого окладу або потрібно обов’язково нараховувати зарплату виходячи із «середньої» за два місяці?
 • Реорганізація навчального закладу: доля контрактників і декретників Навчальний заклад реорганізують шляхом приєднання до іншого навчального закладу. Які дії необхідно здійснити нинішньому роботодавцеві щодо працівників, у тому числі щодо тих, хто служить за контрактом, і тих, хто перебуває у відпустці для догляду за дитиною до 3 років?
 • Помилка в ІПН працівниці: виправляємо таблицю 6 ЄСВ-звіту Бухгалтер підприємства припустився помилки при заповненні таблиці 6 ЄСВ-звіту за липень 2019 року, неправильно зазначив ідентифікаційний номер працівниці. Як виправити помилку?
 • Медзаклад реорганізований у КНП: визначаємо «базовий» місяць У листопаді 2018 року медзаклад був реорганізований у комунальне некомерційне підприємство (КНП). Із січня 2019 року в КНП була встановлена своя система оплати праці (до цього оплату праці працівникам здійснювали за ЄТС). Як індексувати зарплату працівникам КНП? Чи потрібно було в січні визначати індексацію-різницю, якщо розмір зарплатного підвищення був менше суми індексації, що складається в січні?
 • Чи підвищувати оклад головного бухгалтера ЗПО з 1 вересня 2019 року? З 1 вересня 2019 року посадовий оклад директора закладу позашкільної освіти (ЗПО) був підвищений на 10 %. Розмір посадового окладу головного бухгалтера «прив’язаний» до окладу директора — установлюється на 10 % менше, ніж у директора. Чи потрібно підвищувати посадовий оклад головного бухгалтера з 1 вересня 2019 року?
 • Доплата за науковий ступінь працівникам ВНЗ Чи можливе встановлення доплати за науковий ступінь кандидата наук (доктор філософії) або доктора наук працівникам ВНЗ III – IV рівня акредитації, які не належать до категорії науково-педагогічних, педагогічних та наукових працівників? Наприклад: провідний юрисконсульт має науковий ступінь кандидата юридичних наук, провідний інженер-програміст — доктора технічних наук (спеціальність «Математичне моделювання та обчислювальні методи»).
 • Зменшення навчального навантаження вчителя: чи можливо Чи може директор школи зменшити навчальне навантаження вчителю початкових класів, передавши 2 години природознавства без попередження іншому вчителю в перший день нового навчального року?
 • Зарахування до педстажу часу роботи на посаді методиста Чи зараховується час роботи на посаді методиста обласного навчально-методичного центру підвищення кваліфікації працівників культосвітніх закладів до педагогічного стажу для виплати надбавки за вислугу років керівнику гуртка закладу позашкільної освіти?
 • Компенсація зарплати: виплата боргів у вересні 2019 року Якщо роботодавець вчасно не виплатив працівникам зарплату, то він зобов’язаний при виплаті такої заборгованості нарахувати і виплатити компенсацію.
?

За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить