Чи підвищувати оклад головного бухгалтера ЗПО з 1 вересня 2019 року?

В обраному У обране
Друк
Касько Ольга, експерт з питань оплати праці
Оплата праці Вересень, 2019/№ 18
З 1 вересня 2019 року посадовий оклад директора закладу позашкільної освіти (ЗПО) був підвищений на 10 %. Розмір посадового окладу головного бухгалтера «прив’язаний» до окладу директора — установлюється на 10 % менше, ніж у директора. Чи потрібно підвищувати посадовий оклад головного бухгалтера з 1 вересня 2019 року?

Дійсно, з 1 вересня 2019 року згідно з постановою № 695* посадові оклади (ставки зарплати) педагогічних працівників, оплата яких здійснюється за рахунок коштів державного і місцевого бюджетів, підвищені на 10 %. Як бачимо, йдеться про підвищення посадових окладів саме педагогічним працівникам, до яких головний бухгалтер не належить**.

* Постанова КМУ «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 січня 2018 р. № 22» від 10.07.2019 р. № 695.

** Нагадаємо, що посади педпрацівників наведено в Переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників, затвердженому постановою КМУ від 14.06.2000 р. № 963.

Як же визначити посадовий оклад головного бухгалтера?

Для цього звернемося до наказу МОН «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» від 26.09.2005 р. № 557 (далі — наказ № 557). У п. 3 цього наказу зазначено, що посадовий оклад головного бухгалтера встановлюються на 10 — 30 % нижче посадового окладу відповідного керівника, визначеного за схемами тарифних розрядів, затверджених наказом № 557.

Що є важливим із цього положення? Те, що розрахунок ми здійснюємо виходячи з посадового окладу директора, визначеного за схемами тарифних розрядів, затверджених наказом № 557. Тобто посадовий оклад головбуха «прив’язаний» до «схемного» посадового окладу директора.

У свою чергу, у примітці додатка 1 до наказу № 557 визначено, що посадові оклади (тарифні ставки, ставки заробітної плати) з 1 січня 2017 року розраховуються виходячи з розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1-го тарифного розряду, встановленого у розмірі ПМПО на 1 січня календарного року. Відповідно «схемні» посадові оклади з 1 січня 2019 року визначено виходячи з розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1-го тарифного розряду, встановленого у розмірі ПМПО на 1 січня 2019 року.

Підвищення посадових окладів на 10 % не впливає на зміну розмірів «схемних» посадових окладів педпрацівників, визначених за тарифними розрядами згідно з додатками до наказу № 557. Адже таке підвищення відбулося у зв’язку з набуттям чинності спеціального нормативного документа — постанови № 695.

Висновок

Посадовий оклад головного бухгалтера ЗПО з 01.09.2019 р. не підвищується, тобто залишається на колишньому рівні. Наприклад, посадовий оклад керівника ЗПО — 5360 грн. (16-й тарифний розряд). Тоді посадовий оклад головного бухгалтера ЗПО — 4824 грн. (5360 - (5360 х 10 %)).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд