Теми статей
Обрати теми

Змінилися всі бюджетні рахунки: навіть відкриті у форматі IBAN

Не секрет, що з 01.01.2020 р. змінилися реквізити бюджетних рахунків для зарахування податків, зборів, платежів, власних надходжень бюджетних установ та інших доходів бюджету.

Такі зміни були пов’язані не лише з переходом на міжнародні стандарти IBAN, а й з початком застосування Казначейством нового Плану рахунків № 1203*.

* План рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затверджений наказом Мінфіну від 31.12.2013 р. № 1203.

У результаті змін зазнали абсолютно всі рахунки, які діяли до 01.01.2020 р. У тому числі й ті, які вже були відкриті у форматі IBAN(!).

Зараховувати платежі на нові рахунки Казначейство почало з 03.01.2020 р. Якщо ви помилково направили кошти на старі рахунки, вони будуть повернені як нез’ясовані надходження.

Не забудьте повідомити ФСС про нові рахунки

13.01.2020 р. набрала чинності постанова правління НБУ від 06.11.2019 р. № 127.

Згідно з нею починаючи із цієї дати в електронних розрахункових документах та електронних повідомленнях системи електронних платежів рахунок відправника/отримувача має бути зазначений відповідно до стандарту IBAN. Якщо ви подавали заяву-розрахунок на отримання соціальних виплат до 13.01.2020 р., зазначили в ній старі реквізити рахунків («Код банку (МФО)» + «Номер рахунку») і ще не отримали за ними фінансування, то вам необхідно терміново надати органам ФСС листа на зміну реквізитів за такими документами.

Як скласти лист на зміну реквізитів, можна дізнатися в місцевих органах ФСС або скористатися зразком**.

** buhgalter.com.ua/news/soctsialniy-zahist/dlya-svoyechasnogo-otrimannya-finansuvannya-po-listkah/

Зворотний бік лікарняного: скільки разів можна помилитися

Про виправлення помилок у бланку лікарняного листа відомо небагато. Усе, що можна знайти, — зібрано в Інструкції № 532***. При цьому всі рекомендації стосуються виправлення помилок на лицьовому боці бланка. Включаючи обмеження на кількість виправлень (не більше двох). А ось про виправлення неточностей на зворотному боці лікарняного листа (його заповнює роботодавець) в Інструкції532 — жодного слова. Як тоді діяти?

*** Інструкція про порядок заповнення листка непрацездатності, затверджена спільним наказом Мінохоронздоров’я, Мінпраці, ФСС з ТВП і ФНВ від 03.11.2004 р. № 532/247/136-ос/1406.

Фахівці ФСС у своєму листі від 12.11.2019 р. № 2290-03-1 відповіли так: якщо припустилися помилки, вона підлягає виправленню відповідальними особами, які її припустили (помилився кадровик — виправляє кадровик і т. д.), що підтверджується записом «Виправленому вipити». При цьому кількість виправлень на зворотному боці лікарняного листа не обмежена (!). Ба більше, робити заміну такого зіпсованого бланка на інший не треба.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі